Z końcem listopada 2014 roku działający w Grupie Avimed Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Trzebinia uruchomi w Przychodni Rejonowo-Specjalistycznej nr 1 przy ulicy Harcerskiej 13 w Trzebini windę, dzięki czemu osoby niepełnosprawne będą mogły bez jakikolwiek przeszkód korzystać z usług medycznych w tej największej w naszej gminie przychodni zdrowia.

 

Przypomnijmy, że równe cztery lata temu NZOZ "Trzebinia" groziła upadłość. Pojawienie w tym dramatycznym momencie w spółce profesjonalnego menedżera w osobie Macieja Pakuły, dofinansowanie spółki przez Grupę Avimed oraz nawiązanie partnerskich relacji z nowymi władzami Gminy Trzebinia sprawiło, że podmiot ten szybko zaczął się odradzać, czego efektem jest coroczne inwestowanie zarówno w zakup niezbędnego sprzętu medycznego, urządzeń i wyposażenia jak i w remonty i modernizacje w ośrodkach zdrowia prowadzonych przez spółkę.


- Łącznie w latach 2011-2014 na remonty i modernizacje w naszych ośrodkach zdrowia oraz na zakupy sprzętu medycznego i innego potrzebnego wyposażenia przeznaczyliśmy już około 750 tysięcy złotych. Działania te pozwalają nam na systematyczną poprawę jakości usług świadczonych na rzecz naszych pacjentów - podkreśla Maciej Pakuła, prezes NZOZ Trzebinia.


Warto zaznaczyć, że latach 2011-2014  NZOZ Trzebinia na potrzeby swoich przychodni dokonał zakupów sprzętu medycznego obejmującego m. in.: aparat USG wszechstronnego zastosowania, aparat KTG do poradni ginekologicznej, Pachymetr iPac i Autorefraktometr do poradni okulistycznej, nowoczesny unit stomatologiczny wraz z dodatkowym osprzętem do gabinetu stomatologicznego  w Przychodni Zdrowia w Myślachowicach oraz lampę światłoutwardzalną, skaler i endometr  jako uzupełnienie wyposażenia gabinetu stomatologicznego w przychodni przy ulicy Harcerska 13 w Trzebini. Ponadto wymieniono aparat RTG do zdjęć stomatologicznych oraz zakupiono komputery, monitory, laptopy, drukarki i oprogramowanie na potrzeby poprawy jakości obsługi pacjentów w rejestracjach oraz jako wyposażenia gabinetów lekarskich i poradni.

 

Spośród licznych prac remontowych i modernizacyjnych zrealizowanych w latach 2011-2014 przez NZOZ Trzebinia w latach 2011-2014 warto wymienić remont gabinetu ginekologicznego wraz z wymianą całego wyposażenia, remont gabinetu lekarskiego wraz z uzupełnieniem wyposażenia oraz remont podłogi we wszystkich poczekalniach w Przychodni Zdrowia na Osiedlu Gaj, remont kapitalny gabinetu stomatologicznego wraz z wymianą całego wyposażenia i remont częściowy gabinetu ginekologicznego w Przychodni Zdrowia w Myślachowicach, modernizację instalacji grzewczej wraz z wymianą pieca i części grzejników i remont pomieszczeń archiwum w Przychodni Zdrowia w Bolęcinie.

 

W tym samym czasie ogrom prac remontowych i modernizacyjnych NZOZ "Trzebinia" wykonał w największej Przychodni Rejonowo-Specjalistycznej nr 1 przy ulicy Harcerskiej 13 w Trzebini. Z ważniejszych zadań warto przypomnieć m. in.: remont kapitalny trzech pomieszczeń Poradni Ginekologicznej wraz z wymianą i uzupełnieniem wyposażenia, remont kapitalny trzech pomieszczeń Poradni Dermatologicznej wraz z wymianą wyposażenia, wykonanie Gabinetu Diagnostycznego na potrzeby badań USG i KTG, remont łazienki dla pacjentów na parterze wraz z wymianą armatury, remont kapitalny czterech gabinetów lekarskich wraz z wymianą wyposażenia, remont kapitalny punktu pobrań materiału do badań analitycznych, remont pomieszczenia na potrzeby gabinetu zabiegowego na II pietrze oraz remont kapitalny małego budynku wraz z dostosowaniem części pomieszczeń na potrzeby apteki. Aktualnie zaś po południowej stronie budynku finalizowane są prace związane z budową zewnętrznej windy.


W tym miejscu warto również dodać, że w roku 2013 Gmina Trzebinia zrealizowała zadanie obejmujące przebudowę parkingu wraz chodnikami i drogą dojazdową do Przychodni Rejonowo-Specjalistycznej nr 1 przy ulicy Harcerskiej 13 w Trzebini. Z kolei w roku 2014 staraniem Gminy Trzebinia wykonana została przebudowa łuku ulicy Harcerskiej w sąsiedztwie przychodni, w ramach której przy ogrodzeniu wykonano czternaście nowych miejsc parkingowych dla pacjentów przychodni.

 

Fot.: Na zdjęciu górnym burmistrz Trzebini - Stanisław Szczurek (z lewej) i prezes NZOZ "Trzebinia" - Maciej Pakuła przed windą montowaną po południowej stronie Przychodni Rejonowo-Specjalistycznej nr 1 przy ulicy Harcerskiej 13 w Trzebini.

 

Fragment przebudowanego w ostatnich tygodniach łuku ulicy Harcerskiej przy Przychodni Rejonowo-Specjalistycznej nr 1 wraz z nowymi miejscami postojowymi.

 


13.11.2014

 

(RS)