Urząd Miasta w Trzebini uruchomił gminny geoportal, dostępny dla mieszkańców pod adresem: trzebinia.geoportal2.pl, przydatny w zakresie przybliżonej identyfikacji i lokalizacji przestrzennej obiektów ewidencji gruntów i budynków.

 

 

Geoportal to witryna internetowa zapewniająca dostęp do zasobów i usług związanych z danymi przestrzennymi, zwłaszcza usług przeglądania i wyszukiwania. Opracowano go z wykorzystaniem funkcjonującego w Urzędzie systemu zarządzania danymi przestrzennymi.

W geoportalu prezentowane są warstwy: działek, budynków, adresów, zabytków oraz dane dotyczące planów i studium zagospodarowania przestrzennego. Informacje te mogą być prezentowane na tle OpenStreetMap lub ortofotomapy czy mapy topograficznej. Część prezentowanych danych powiązana jest z danymi opisowymi. W zakładce POMOC znajduje się szczegółowa instrukcja obsługi wraz z opisem poszczególnych narzędzi oraz sposobu wyszukiwania konkretnych danych.

 

Aby zobacyć zawartość serwisu, po wejściu na stronę http://trzebinia.geoportal2.pl/ należy kliknąć w zakładkę GEOPORTAL - tryb publiczny.

 

Jednocześnie informujemy, że prezentowane w naszym serwisie internetowym informacje i mapy mają charakter wyłącznie poglądowy i nie mogą być traktowane jako dokument oficjalny. Geoportal będzie na bieżąco rozwijany i uzupełniany o nowe narzędzia i moduły tematyczne, jednak ilość informacji, jaką zawiera ten System Informacji Przestrzennej, uniemożliwia ich utrzymanie w ciągłej aktualności.