W  gminnych obchodach 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Strażaka, zorganizowanych w dniu 3.05.2015 r., wzięło udział kilkuset mieszkańców Trzebini i okolic.

 

 

Na płycie Rynku zebrali się mieszkańcy Trzebini, druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych i trzebińskiego hufca ZHP, reprezentacje trzebińskich placówek oświatowych oraz przedstawiciele miejscowych organizacji pozarządowych. Ze strony władz miejskich wystąpił Burmistrz Miasta Trzebini Adam Adamczyk, który pełni również rolę gminnego prezesa OSP.

 

Uroczystość rozpoczął występ Miejskiej Orkiestry Dętej (pod dyrekcja Krzystofa Paluchowskiego). W czasie hymnu państwowego wciągnięto flagę państwowej na maszt, po czym odbył się apel z okazji Dnia Strażaka. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie – brygadier Marek Bębenek oraz Burmistrz Miasta Trzebini – Adam Adamczyk wręczyli medale i odznaki wyróżniającym się druhom z trzebińskich jednostek OSP.

 

Z okazji Dnia Strażaka w uznaniu zasług dla ochrony przeciwpożarowej, odznaczenia otrzymali: druh Wojciech Dymek - złoty medal za zasługi dla pożarnictwa, Jacek Dębiec i Krzysztof Pilaszek - srebrny medal za zasługi dla pożarnictwa, Krzysztof Lorenc - brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa. Odznakę wzorowy strażak wręczono druhom: Anna Duda, Karolina Kulczycka, Michał Wilma, Stanisław Czarny.

 

W dalszej części obchodów zebrani na Rynku obejrzeli okolicznościowy program artystyczny "Śladami Jana Pawła II", przygotowany przez nauczycieli i przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 6 w Trzebini – Gaju. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali przez Rynek i ul. Piłsudskiego na uroczystą mszę świętą (z udziałem chóru Milenium), odprawioną w intencji Ojczyzny oraz Straży Pożarnej w Kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini.