W dniu 12.05.2015 r. w Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Trzebini odbył się finał I Powiatowej Olimpiady o bezpieczeństwie dla przedszkolaków, zorganizowanej pod patronatem Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i komisariatu policji w Trzebini.

 

 

Do olimpiady zgłosiło się 26 przedszkoli z całego powiatu chrzanowskiego. Po wykonaniu zadań na poszczególnych etapach do finału zakwalifikowało się 15 przedszkolaków. Zadanie w finale polegało na rozwiązaniu testu wiedzowego o bezpieczeństwie objaśnionego przez st. asp. Wojciecha Głucha. Konkurs przebiegał w przyjemnej atmosferze, mimo iż zadania nie były łatwe, a stres był także widoczny na twarzach dzieci.

 olimpiada jury

Jury w składzie: podinsp. Jacek Górecki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Wiesława Dudek - dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 3 w Trzebini, Małgorzata Matysek -Woźniak – nauczyciel z  Zespołu Szkół Gimnazjum Nr 3 w Trzebini, wyłoniło zwycięzców:

I miejsce – Sebastian Sikora z Przedszkola Samorządowego nr 10 z oddziałami integracyjnymi w Chrzanowie
II miejsce – Krzysztof Bień z Przedszkola Samorządowego „Tęczowa Kraina” w Alwerni z filią w Grojcu
III miejsce – Julia Dominik ze Szkoły Podstawowej w Dulowej - oddział przedszkolny.

 

olimpiada maj

Nagrody wręczył zwycięzcom Małopolski Wicekurator Grzegorz Baran, zastępca Naczelnika Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie podinsp. Jacek Górecki oraz dyrektor Przedszkola Samorządowego Nr 2 w Trzebini Edyta Surowiec.

 

Wszyscy uczestnicy olimpiady otrzymali nagrody i dyplomy z podziękowaniem za przygotowane i udział. Finał imprezy uatrakcyjnił pokaz tresury psów policyjnych, które przyjechały wraz ze swoimi opiekunami z Krakowa.

 

olimpiada final

 

„Rewelacyjnego pomysłu i dalszy sukcesów” życzył pani  dyrektor Przedszkola Nr 2 W Trzebini Edycie Surowiec i podinsp. Jackowi Góreckiemu wicekurator Grzegorz Baran.

 

Organizacja i przebieg całej olimpiady stały na bardzo wysokim poziomie, godnym naśladowania - tak ocenili obecni na olimpiadzie przedstawiciele władz samorządowych z terenu całego powiatu chrzanowskiego.

 

Informacja przesłana przez Przedszkole Samorządowe nr 2 w Trzebini