8 maja 2015 w Dworze Zieleniewskich odbył się niezwykły benefis 70-lecia działalności społeczno-kulturalnej i artystycznej urodzonego w Młoszowej pana Tadeusza Trębacza.

 

Całe swoje życie zawodowe poświęcił działalności artystycznej - jest twórcą m.ni. Festiwalu Folkloru Ziem Górskich czy największej polskiej imprezy folklorystycznej Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Wywodzący się z ziemi trzebińskiej, w trakcie całej kariery zawodowej związany był z regionem Podbeskidzia i Ziemi Żywieckiej; a był m.in. nauczycielem, instruktorem harcerskim a także dyrektorem Wydziału Kultury i Sztuki w Urzędu Wojewódzkiego w Bielsku-Białej oraz w Żywcu.

DSC00471

DSC00473

Na uroczyste spotkanie z Jubilatem przybyło oprócz rodziny wielu mieszkańców Młoszowej, przyjaciół i znajomych z dalekiego Żywca. Całość uświetnili swoimi występami artyści i zespoły, które Pan Tadeusz osobiście poprowadził, a także  zagrał na kilku instrumentach i to z wielką wprawą!

DSC00492

Na koniec uroczystej gali oprowadził gości  po wystawie, związanej ze swoją działalnością oraz podpisywał własną książkę  - autobiografię "Hej ode wsi do miasta".

DSC00501

DSC00506

 

Informacja przesłana przez TCK - Dwór Zieleniewskich w Trzebini