W niedzielę 28. czerwca 2015 r. w kinie „Sokół” odbył się finałowy pokaz scen, zrealizowanych podczas warsztatów filmowych „Młodzi vs Seniorzy. Scena filmowa o Trzebini. Warsztaty po raz pierwszy towarzyszyły Dniom Trzebini. Podczas trzech dni zajęć, dwie grupy – młodych i seniorów pracowały nad sceną filmową od etapu pomysłu do realizacji.

 

 

Gotowe sceny – krótkie, aczkolwiek dające do myślenia, zdobyły sympatię widowni „Sokoła”.

- Cieszę się, że podobna inicjatywa miała miejsce i mam nadzieję, że to nie koniec, a dopiero początek – mówił radny Andrzej Jura obecny na pokazie.

 

Jurkiewicz

 

Dla uczestników udział w warsztatach był nie tylko okazją do zgłębiania tajników wiedzy filmowej, ale także wzajemnego poznania się i integracji.

 

- Cieszę się, że mogłam poznać tylu wspaniałych ludzi – powiedziała uczestniczka grupy seniorów, Teresa Celarek – Jednocześnie jestem pełna uznania dla scenki, jaką zrealizowali młodzi. Chłopcy, którzy tam zagrali mają prawdziwy talent.

 

mlodzi

 

mroziewscy

 

Chętni do zapoznania się z efektem warsztatów mogą zobaczyć gotowy film pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=TuYAiU4jKmw&feature=youtu.be

 

Warsztaty prowadzili pochodzący z Trzebini reżyser filmowy Tomasz Jurkiewicz, fotografik Karol Mroziewski oraz jego syn – operator i montażysta Maciej Mroziewski.