W dniach 28.09 i 07.10.2015 r. Publiczne Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Trzebini we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Chrzanowie, Stowarzyszeniem proobronno–oświatowym KADET oraz TCK w Trzebini zorganizowało spotkania z młodzieżą w ramach programu profilaktycznego STOP DOPALACZOM!

 

 

W czasie spotkań wystąpił m.in. przedstawiciel policji p. Roman Kumala, który szczegółowo omówił  historię dopalaczy i skutki ich przyjmowania. Temat jest bardzo poważny, więc pomimo tego, że filmiki nakręcone przez uczestników projektu wzbudziły dużo śmiechu, to stały się również powodem do zastanowienia - z jednej strony bowiem to zabawne zobaczyć nas samych w roli „ćpunów”, z drugiej strony jednak temat zmusza do refleksji: "oby nigdy tak się nie stało".

dopalacze 073

dopalacze 029

Uczestnicy projektu, którzy wcielili się w rolę aktorów: Karol Kulawik, Magdalena Rychlik, Michał Król  i Anna Brzózka kazali obecnym  dokonać wyboru: życie czy śmierć, ukazując dwa możliwe zakończenia scenki sytuacyjnej. Muzyka  oraz światła dodały jej grozy i wzbudziły dodatkowe emocje widowni.

dopalacze 054

Punktem kulminacyjnym całego programu  były jednak wypowiedzi  byłych narkomanów,  którzy językiem bezpośrednio trafiającym do młodych odbiorców -  licealistów i gimnazjalistów - opowiedzieli swoje historie. Na sali zapanowała wtedy niczym nie zakłócona cisza…. Wszyscy uczestniczący w tych spotkaniach dziękują im za te wspomnienia, bo bez nich  omawiany problem nie byłby tak prawdziwy.

 

Informacja przesłana przez Publiczne Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Trzebini