W Domu Kultury „Sokół” w Trzebini w dniu 19.11.2015 r. odbył się organizowany co roku przez PSLO w Trzebini, Wojskową Komendę Uzupełnień w Oświęcimiu oraz Trzebińskie Centrum Kultury, Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej.

 

 

W tym roku współorganizatorem było też Stowarzyszenie proobronno – oświatowe „Kadet”.  Festiwal cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W tym roku wzięło w nim udział 95 uczestników! Festiwal odbył się pod honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty. Ponadto obecni byli współorganizatorzy festiwalu: przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Oświęcimiu mjr Cezary Pązik, dyrektor Trzebińskiego Centrum Kultury  p. Adam Potocki i oczywiście nasza p. dyrektor Anita Lipnicka-Czyszczoń. Przybył  również przedstawiciel Wyższego Sztabu Wojskowego w Krakowie kpt. Józef Goryl, zastępca burmistrza  miasta Trzebinia p. Jarosław Okoczuk oraz p. Monika Kapustka z Cement Górka sp.z o. o - zakładu będącego  głównym sponsorem naszego festiwalu.

 

Festiwal prowadzili Magdalena Rychlik z 2a i Jakub Borowiecki z 2b. W czasie narad jury wysłuchaliśmy m.in. koncertu na trzy akordeony w wykonaniu uczestników konkursu. Były to już występy „dla przyjemności”.

Festiwal 2

Festiwal 3

 

Niezależne jury w składzie: Ireneusz Stańczak – przewodniczący, Małgorzata Liszka, Mirosław Witoń i mjr Cezary Pązik - członkowie wytypowało następujących laureatów:

 

SOLIŚCI

  • I miejsce Katarzyna Hajduk  z  Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu „Tak długo Was chłopcy nie było” op. Dorota Szymbara i Leszek Zygmunt
  • II miejsce Julia Biskup z PG nr 1 w Trzebini  ”Rozkwitały paki białych róż" Op. Anna Kozioł - Pilaszek
  • III miejsce Barbara  Perończyk  z  PSLO w Trzebini "Biały krzyż" (akompaniament Karol Kulawik)

Wyróżnienia:

  • Michał Noworyta  z  II LO w Chrzanowie „ O mój rozmarynie” op. Iwona Kawala
  • Natalia Jamrozik  z  X LO w Krakowie „Deszcz Jesienny” op. Agata Borkowska – Fulara

 

ZESPOŁY

  • I miejsce Zespół „Cantabile” z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu „Obudź się Polsko”
  • II miejsce Zespół wokalno – instrumentalny z  II LO w Trzebini (7 osób) „Gdzie są chłopcy z tamtych lat”
  • III miejsce Trio z PSLO w Trzebini: Karol Kulawik, Barbara Perończyk i Marcelina Ściebur „Kocham wolność”

Wyróżnienia

  • Duet z PG nr 3 w Chrzanowie „Białe Róże” op. Sarnik
  • Chór szkolny z Zespołu Szkół w Zagórzu „O mój rozmarynie” op. Iwona Pawlik

 

Zawsze możemy liczyć na uczniów PSLO  przy organizacji festiwalu. W tym roku festiwal nie byłby tak udany gdyby nie wkład pracy: Magdaleny Rychlik, Marceliny Sciebur, Jakuba Borowieckiego, Anny Brzózki, Aleksandry Zając, Klaudii Zaczyńskiej i Martyny Bagińskiej.

 

Nad całością czuwały nauczycielki p. Anna Olearczyk i p. Wioletta Piotrowska.

Festiwal 4

Festiwal 5

Festiwal 6

 

Informacja przesłana przez PSLO w Trzebini