W okresie przedświątecznym w Zespole Szkół w Trzebini spotkały sie trzy pokolenia Trzebinian, aby wspólnie śpiewać kolędy i cieszyć z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

 

 

Dwadzieścia pięć Rodzin wzięło w tym dniu udział w konkursie "Kolędowa Rodzina", zorganizowanym w Zespole Szkół w Trzebini, i zaprezentowało swoje zdolności muzyczne. Wszystkie partie, zarówno wokalne jak i instrumentalne, wykonane były na wysokim poziomie, dlatego jury miało wiele problemów z wyłonieniem zwycięzców.

 

Po długich obradach przyznano:

  • I miejsce - Jakub Pilarski z tatą oraz Rodzina Izy, Uli i Basi Siaty
  • II miejsce - Zuzanna i Jan Pasternak z Rodzicami i bratem oraz Wiktoria i Hubert Starzyccy
  • III miejsce - Aleksander i Marysia Mazur z Rodzicami oraz Jakub i Wojciech Budasz z Rodziną.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

 

Zobacz film z rodzinnego kolędowania

 

Z kolei w Święto Objawienia Pańskiego 6 stycznia do Wiejskiego Domu Kultury w Młoszowej przybyli Trzej Królowie. Przynieśli Dzieciątku tradycyjne dary i kolędowali wspólnie z liczną grupą mieszkańców przy szopce. W spotkaniu uczestniczyło ponad 120 osób.

 

3 krolowie mloszowa

 

Spotkanie zostało zorganizowane przez PUKS Młoszowa wspólnie z Trzebińskim Centrum Kultury i kierownikiem WDK Młoszowa - Panią Bogusławą Wadowską. W trakcie występowały zespoły rodzinne i odbywały się konkursy dla dzieci. Organizatorzy serdecznie dziękują Państwu Czubin z Dulowej za przekazanie drewna na budowę szopki i za żywe choinki oraz Paniom z KGW Młoszowa za przygotowanie poczęstunku.

 

Informacje przesłane przez Zespół Szkół w Trzebini oraz PUKS Młoszowa