W dniu 14.01.2016 r. odbyło się uroczyste przekazanie do użytku nowego budynku Komisariatu Policji w Trzebini przy ul. Krakowskiej, którego budowę zrealizowano w 1,5 roku.


W wydarzeniu tym uczestniczyli m.in. Zastępca Komendanta Głównego Policji mł. insp. Andrzej Szymczyk, Wicewojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak, Wicestarosta Chrzanowski Krzysztof Kasperek, Burmistrz Miasta Trzebini Adam Adamczyk oraz burmistrzowie i przedstawiciele samorządowów z sąsiednich miast. Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie reprezentowali: Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Mariusz Dąbek oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego w Krakowie insp. Jacek Fabisiak, którzy czynili starania o to, by oddawana do użytku inwestycja mogła zostać zrealizowana.

 

Wśród obecnych na uroczystości znaleźli się również: pani Iwona Gibas - Dyrektor Biura Poselskiego Poseł Beaty Szydło, ks. kanonik Krzysztof Bogdał (duszpasterz małopolskiej Policji), ks. Władysław Kulig (kapelan Małopolskiej Straży Pożarnej) oraz ks. Jan Molanda (kapelan chrzanowskiej Policji), przedstawiciele firmy projektowej, wykonawcy inwestycji z firmy Berger Bau Polska oraz mieszkańcy Trzebini.

 

W ceremonii otwarcia wzięła udział również Kompania Honorowa Oddziału Prewencji Policji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, natomiast oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.


W dniu oficjalnego nowego komisariatu Zastępca Komendanta Głównego Policji mł. insp. Andrzej Szymczyk oraz Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Mariusz Dąbek przekazali trzebińskim policjantom trzy nowe radiowozy.

 


Do tej pory Komisariat Policji w Trzebini (przy ulicy Kościuszki 35) funkcjonował w ponad 100-letnim budynku, znajdującym się w pewnym oddaleniu od centrum miasta. Obiekt ten, z uwagi na ograniczenia architektoniczne, nie spełniał warunków, wymaganych dla siedziby jednostki organizacyjnej Policji. Nie był także przystosowany dla osób niepełnosprawnych i nie posiadał parkingu dla interesantów. Nowy budynek biurowo-administracyjny Komisariatu Policji w Trzebini zlokalizowany jest w pobliżu Rynku, przy głównej arterii komunikacyjnej, w bezpośredniej bliskości przystanku komunikacji publicznej. Składa się z części wejściowej, gdzie zlokalizowano recepcję, węzła służby dyżurnej, pomieszczeń biurowych przeznaczonych dla służb prewencji, dzielnicowych, dochodzeniowo–śledczych, kryminalnych, komendantów i sekretariatu, magazynów, pomieszczeń technicznych, składnicy akt oraz 9 garaży wraz z myjnią pojazdów służbowych.


Inwestycję zrealizowano na działce przekazanej w drodze darowizny przez gminę Trzebinia, która dodatkowo partycypowała także w kosztach budowy, przekazując na ten cel kwotę 2.000 000 złotych oraz 50.000 zł na wyposażenie kwaterunkowe komisariatu.

 

 

Informacja i zdjęcia pochodzą ze strony Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie