Rozstrzygnięto zorganizowany przez Przedszkole Samorządowe nr 3 w Trzebini XII Gminny Konkurs "Najpiękniejsza Palma Wielkanocna", w którym wzięło udział 15 placówek wychowania przedszkolnego gminy Trzebinia oraz PMDK w Trzebini.

 

Zgodnie z relacją Organizatora: "Na konkurs wpłynęły 43 wspaniałe palmy, z których 40 wykonano indywidualnie a 3 wykonały grupy przedszkolne. Co roku konkurencja jest coraz ostrzejsza, ponieważ estetyka i sposób wykonania palm jest na coraz wyższym poziomie. Wszystkie palmy są znakomite, bardzo kolorowe, zrobione z zastosowaniem wyłącznie własnoręcznie, misternie wykonanych kwiatów.

 

Jury miało twardy orzech do zgryzienia. W wyniku obrad laureatami miejsc I-III w poszczególnych zostali:

3-latki: Maja Pająk, Hanna Kapuścik, Grupa 3-latków z PS nr 1,

4-latki: Alicja Kafel, Zuzanna Flis, Szymon Flis, Karolina Kostecka ,

5-latki: Aleksandra Szymiec, Alicja Niewiedział, Marzena Głuch, Aleksandra Kłaput, Stanisław Grad, Rafał Gnyś,

6-latki: Magdalena Ślusarczyk, Rozalia Dym, Julia Smółka,

wyróżnienia otrzymali: Maja Brzostek, Jakub i Natalia Liszka, Anna Szymula, Lena Czak, Paulina Dumanowska i Emil Łuszczek.

 

palmy 2

 

palmy 3

 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu oraz przedstawicielom przedszkoli za liczny udział w uroczystości podsumowania konkursu. Czujemy spełnienie naszej misji, ponieważ prawie wszystkie palmy wykonano zgodnie ze wskazaniami naszej lokalnej tradycji.

 

Mamy nadzieję, że palmy w niedzielę Palmową były ozdobą okolicznych kościołów. Jak powiedziała nam podczas podsumowania konkursu Babcia Aleksandry Szymiec- 5-letniej uczestniczki konkursu, ich rodzina rozpoczyna robienie kwiatów do palmy tuż po Bożym Narodzeniu. Wszyscy są zaangażowani w jej wykonanie. To integruje rodzinę, daje wspólną radość i satysfakcję. Pani Szymiec w pięknych słowach podziękowała nam za wspaniałą organizację konkursu i poprosiła o kolejną jego edycję w przyszłym roku. Jej spontaniczna wypowiedź była dla nas największa nagrodą za trud włożony w organizację tego przedsięwzięcia.

 

Trudno sobie wyobrazić konkurs bez nagród, dlatego szczególnie jesteśmy wdzięczni za pomoc w ufundowaniu nagród dla wszystkich przedszkolaków. Wyrazy wdzięczności kierujemy
do sponsorów, których sercom bliska jest idea podtrzymywania tradycji ludowych, naszego dziedzictwa religijnego i regionalnego oraz wspierania wychowania przedszkolnego.

Pięknie dziękujemy: zarządowi Spółki „GÓRKA-CEMENT, Radzie Osiedla Siersza, państwu B. i J. Kurkom - Euro-Sklep w Sierszy, PHU WERSET J. Woszczyna z Trzebini, BIURO-MAX S.C. A.T. Gumkowscy z Chrzanowa, Piekarni „ATU” H. Ł. Grondal z Myślachowic, pani B. Dębiec, panu M. Pabisowi - ferma drobiu w Libiążu.

Dziękujemy także za przybycie zaproszonym gościom, Zarządowi OSP w Sierszy - za wypożyczanie sali w remizie oraz paniom z Koła Gospodyń za uświetnienie uroczystości podsumowania konkursu".

 

palmy 4

 

Informacja przesłana przez PS nr 3 w Sierszy