Trzebińska biblioteka prowadzi ciekawe programy dla osób zainteresowanych pogłębieniem swojej wiedzy na temat codziennej ekonomii oraz korzystania w skuteczny i bezpieczny sposób z Internetu.

 

W dniu 16. marca 2016 r. w Medi@tece odbyło się spotkanie z Panią Bernadetą Dereszowską, Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów z uczestnikami szkoleń ekonomicznych, prowadzonych w ramach projektu „O finansach w bibliotece”.

mediateka marzec

Pani rzecznik wyczerpująco odpowiadała na pytania, rozwiewała wszelkie wątpliwości związane z prawami konsumenta do reklamacji i zwrotów wadliwych towarów itp. Radziła, jak postąpić w przypadku nieuzasadnionych żądań zapłaty, a także jak nie dać się oszukać przy spisywaniu umów na usługi.

 

mediateka 1

 

Spotkanie przebiegło w pogodnej i bardzo życzliwej atmosferze. Pani Rzecznik potrafi świetnie tłumaczyć trudne i zawiłe problemy prawnicze, językiem prostym i zrozumiałym, nie tracąc przy tym ani na chwilę profesjonalnego podejścia do sprawy. Przekonaliśmy się jak potrzebne są tego typu rozmowy. Pani Dereszowska obiecała przybyć do nas na kolejne spotkanie, tym razem otwarte, dla szerszego grona uczestników.

 

mediateka 2

 

Z kolei 17. marca 2016 r. w ramach Międzynarodowego Tygodnia z Internetem odbyły się w naszej bibliotece spotkania propagujące bezpieczne korzystanie z tego medium. Starsi poznawali tajniki zakupów w sieci, a najmłodsi próbowali zgłębić sztukę programowania. Szukali w Internecie informacji i dodatkowo korzystali z materiałów przekazanych przez Małopolski  Urząd Marszałkowski.

 

internety 1

internety 2

internety 3

internety 4

 

 

Informacja przesłana przez MBP w Trzebini