Ogłoszono wyniki Stypendiady Wczesnoszkolnej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych - wśród nagrodzonych znajdują się też uczniowie klas drugich Szkoły Podstwowej nr 3 w Trzebini.

 

Uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Stypendialnym – „Stypendiada Wczesnoszkolna”, organizowanym przez Firmę Edukacyjną „Orzeł” ze Skierniewic w dniach od 1 do 10 grudnia 2015 r. Uczestniczący w projekcie zmagali się w następujących konkursach:

1. Konkursie czytelniczym „Abecadło”

2. Konkursie ortograficznym „Ortografek”

3. Konkursie matematycznym „Plusik”

4. Konkursie plastycznym „Plastuś”

 

Tematem przewodnim konkursu czytelniczego był "Wesoły świat wierszy”. Należało wykazać się znajomością treści następujących utworów literackich wybranych ze zbioru wierszy „Brzechwa dzieciom”: Na straganie,  Sójka,  Tydzień,  Grzyby, Mucha,  Kwoka,  Kaczka-dziwaczka,  Ptasie plotki. Konkurs ortograficzny sprawdzał znajomość następujących reguł ortograficznych: u – ó, ż– rz, h – ch. Konkurs matematyczny obejmował zabawy dodawaniem i odejmowaniem w zakresie 30, natomiast w konkursie plastycznym drugoklasiści mieli za zadanie wykonać techniką dowolną, na płaskim podłożu o dowolnym kształcie i formacie, pracę plastyczną na wybrany temat:

1. zawieszka do kluczy

2. świąteczna pocztówka

3. moje wymarzone akwarium

4. parasol na słońce lub deszcz

 

Każdy uczestnik mógł wziąć udział w maksymalnie czterech konkursach dowolnie przez siebie skomponowanych. Dziewiętnastu uczniów z klasy IIa i IIb wzięło udział łącznie w 42 konkursach.

 

stypendiada 2

 

Dnia 21 marca 2016 r. z okazji  Święta Szkoły oficjalnie ogłoszono wyniki i wręczono uczniom nagrody. Jesteśmy bardzo dumni, ponieważ w gronie nagrodzonych uczniów mamy jednego LAUREATA i sześciu FINALISTÓW.

 

Tytuł Laureata i medal ORŁA PLASTYCZNEGO za zajęcie III miejsca w konkursie plastycznym „PLASTUŚ” zdobył Jakub Kubik z klasy II a.

Tytuł FINALISTY i medal ORŁA PLASTYCZNEGO za zdobycie wyróżnienia w tym konkursie uzyskali:

  • Jakub Gromadzik z klasy II a,
  • Wiktor Lasoń z klasy II b,
  • Bartosz Wroński z klasy II a.

Tytuł FINALISTY i medal ORŁA CZYTELNICZEGO za zdobycie wyróżnienia  w konkursie czytelniczym „ABECADŁO” otrzymali:

  • Konrad Borowicz z klasy II b,
  • Marcel Halamoda z klasy II b.

Tytuł  FINALISTY i medal ORŁA MATEMATYCZNEGO za zdobycie wyróżnienia  w konkursie matematycznym „PLUSIK”  uzyskał Konrad Borowicz z klasy II b.

 

Gratulujemy serdecznie!