W dniu 14.04.2016 r. w trzebińskim komisariacie policji odbył się finał pierwszej Małopolskiej Olimpiady O Bezpieczeństwie Dla Przedszkolaków, której organizatorami byli: Przedszkole Samorządowe nr 2 w Trzebini, Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, Powiatowa Komenda Policji w Chrzanowie, Komisariat Policji w Trzebini.

 

Zadania finałowe polegały na rozwiązaniu testu wiedzowego o bezpieczeństwie, objaśnionego przez sierż. Szt. Iwone Szelichiewicz. Dzieci biorące udział w olimpiadzie wykazały się obszerną wiedzą z zakresu bezpieczeństwa i odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach. Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwały panie policjantki z Komendy Wojewódzkiej tj.: nadkom. Izabela Ciarka, kom. Katarzyna Cygal, sierż. szt. Beata Wcisło, sierż. Monika Kołodziejczyk oraz nauczyciel z PS2 pani Katarzyna Dulowska.

 

Cała olimpiada przebiegała w przyjemnej atmosferze, mimo iż zadania nie były łatwe, a stres był także widoczny na twarzach dzieci. Jury w składzie: Wiesława Dudek - dyrektor Przedszkola Samorzadowego nr 3 w Trzebini, Małgorzata Matysek -Woźniak – nauczyciel z Zespołu Szkół Gimnazjum nr 3 w Trzebini wyłoniło zwycięzców:

I miejsce – Karol  Jaśko z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Trzebini

II miejsce – Izabela Kowal z Publicznego Przedszkola w Łęgu Tarnowskim

III miejsce – Karolina Dybza z Gminnego Przedszkola w Cikowicach oraz Milena Gurgul z Publicznego Przedszkola w Czchowie

 

DSC00650

 

DSC 0049

 

Zwycięzcom nagrody wręczył Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak, Burmistrz Miasta Trzebinia Jarosław Okoczuk, Komendant Komisariatu w Trzebini Mirosław Kotulski oraz dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 2 w Trzebini Edyta Surowiec. Wszyscy uczestnicy Olimpiady otrzymali nagrody i dyplomy z podziękowaniem za przygotowane i udział oraz zostali zaproszeni na ciepły posiłek.

 

Burmistrz Jarosław Okoczuk podziękował pani dyrektor Edycie Surowiec za organizację i czuwanie nad przebiegiem całej olimpiady – według jego słów stał on na bardzo wysokim poziomie, godnym naśladowania.

 

DSC00745

 

Przedszkole nr 2 w Trzebini dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w organizację olimpiady, a w szczególności pani Małgorzacie Matysek-Woźniak za opracowanie treści pytań, asp. Szt. Jerzemu Balonowi za opracowanie graficzne testu i prezentacji oraz państwu Jolancie i Henrykowi Kozyrom za przygotowanie ciepłego poczęstunku.

 

Informacje na temat Olimpiady oraz galeria zdjęć na stronie http://malopolska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/pierwsza-malopolska-olimpiada-o-bezpieczenstwie-dla-przedszkolakow

 

Informacja przesłana przez Przedszkole nr 2 w Trzebini