Za nami już 13. edycja Rekreacyjnego Rajdu Rowerowego Kraków - Trzebinia, który w tym roku, wyjątkowo, startował z Kryspinowa. Trasa ta o długości 30 km i druga, dla mniej wprawnych rowerzystów, o dlugości 11 km z Rudna, przebiegały malowniczymi ścieżkami Puszczy Dulowskiej.

 

Rajd z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i frekwencją. Liczba osób w pierwszych jego edycjach wahała się w granicach 300 - 400 osób. W tegorocznym wzięło udział blisko 2.000 osób - pomimo tego, że aura była mniej sprzyjająca niż w roku poprzednim.

 

Na mecie na rowerzystów oprócz ciepłego posiłku i wody mineralnej „Kryniczanka” czekały liczne atrakcje: gry i konkursy przygotowane przez współorganizatora rajdu  - Małopolski Związek Kolarski oraz zabawy animacyjne dla najmłodszych, przygotowane przez Trzebińskie Centrum Kultury. Po raz pierwszy w tym roku, dzięki firmie Orlen Południe, na mecie w Młoszowej zaistniało Miasteczko Ruchu Drogowego, gdzie najmłodsi uczestnicy rajdu poznawali zasady bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach w przystępny i atrakcyjny sposób - poprzez zabawę, konkursy oraz zawody sprawnościowe.

 

Dodatkową atrakcją tegorocznego Rajdu był konkurs przygotowany przez firmę Skoda Porsche Kraków Bronowice, którego główną nagrodą był samochód Skoda z pełnym bakiem (na weekend).

 

Na zakończenie rajdu odbyło się losowanie nagród, w tym 9 rowerów, które pojechały do Krakowa, Katowic, Młoszowej, Libiąża, Trzebini, Brodeł i Chrzanowa.

 

Kilka danych liczbowych:

  • Najstarszym uczestnikiem rajdu był 83-letni Ewaryst Wojtyś z Myślachowic.
  • Organizatorzy przygotowali dla uczestników rajdu 3.000 pakietów startowych, 3.000 sztuk wody mineralnej „Kryniczanka”, 1.500 l grochówki.
  • Uczestnicy rajdu przemieszczali się 15 autobusami, a ich rowery 14 ciężarówkami.

 

Honorowy patronat nad imprezą sprawowali: Przewodniczący Rady Miasta Krakowa – Bogusław Kośmider oraz Przewodniczący Rady Miasta Trzebini – Grażyna Hrabia.

 

Więcej zdjęć oraz filmów (linki otwierają się w nowym oknie):