16 drużyn z całej gminy rywalizowało w czterech konkurencjach na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młoszowej, gdzie 30.04.2016 r. odbyła się impreza rekreacyjno - sportowa pod nazwą "Marsz po flagę", przeprowadzona w formie gry terenowej.

 

W imprezie, która miała na celu propagowanie wywieszania flag w trakcie ważnych świat i innych ważnych wydarzeń, wzięło w tym roku udział ponad 80 uczestników. Wszyscy otrzymali flagi oraz drobne nagrody i upominki przekazane przez UM Trzebinia i Starostwo Powiatowe z Chrzanowa.

 

PUKS Młoszowa - jako organizator imprezy - przygotował dla uczestników poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla i napoje chłodzące. Impreza, którą organizuje od kilku lat, cieszy się coraz większą popularnością; dotychczas przekazano mieszkańcom blisko pół tysiąca flag.

 

marsz flaga 2016

 

Gra terenowa obejmowała zadania z rónych dziedzin: z historii, przyrody, sprawności fizycznej, znajomości orientacji w terenie i na mapie. Za każde zadanie otrzymywało się oddzielnie punkty (test z historii, znajomość mapy i orientacja w terenie, sztafeta sprawnościowa i rzut do celu). Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że 1. miejsce wśród szkół podstawowych zajęła Szkoła Podstawowa nr 4, którą reprezentowali: Oliwia Milli, Julita Szklarczyk, Tomasz Kieres i Michał Charchut - wszyscy z kl. VI.

Zwycięska reprezentacja otrzymała piękną statuetkę, dyplom i  album, a każdy uczeń - drobne nagrody rzeczowe i biało - czerwoną flagę.

 

Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych zwycięstw.

 

flag 2

 

flag 3

 

Informacja przesłana przez Szkołę Podstawową nr 4 w Trzebini