Ochotnicza Straż Pożarna w Płokach 7 maja 2016 roku uroczyście obchodziła 70-lecie działalności. Obchody rozpoczęły się odsłonięciem i poświęceniem tablicy upamiętniającej druhów założycieli i kontynuatorów działalności OSP Płoki.

 

 

Tablicę pamiątkową odsłonił pan Jarosław Okoczuk (zastępca Burmistrza Miasta Trzebini) wraz z panią Zofią Grylowską (żoną zmarłego druha Józefa Grylowskiego, wieloletniego prezesa płockiej straży) oraz z obecną panią Prezes druhną Anną Duda. Poświęcenia dokonali ksiądz Piotr Miszczyk i ksiądz Piotr Iwanek z Sanktuarium Narodzenia NMP w Płokach.

 

ploki osp 2

 

ploki osp 3

 

Po odsłonięciu tablicy wszystkie poczty sztandarowe, druhowie oraz zaproszeni goście przemaszerowali do pobliskiego kościoła parafialnego, gdzie odbyła się msza święta w intencji wszystkich strażaków. Po mszy wszyscy zebrani udali się na plac przy plebanii, gdzie zorganizowany został uroczysty apel z okazji obchodów 70-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Płokach. Przybyłych gości powitała druhna Anna Duda - Prezes OSP Płoki, po czym przedstawiła rys historyczny jednostki.

 

ploki osp 4

 

ploki osp 5

 

Podczas apelu druhny i druhowie zostali odznaczeni medalami "Za Zasługi dla Pożarnictwa" oraz odznaczeniami "Wzorowy Strażak". Pani Prezes wręczyła także specjalne podziękowania dla strażaków i przybyłych gości za pomoc w organizacji jubileuszu.

 

Po części oficjalnej każdy z przybyłych gości mógł osobiście wbić „gwoździa“ do specjalnie przygotowanej tablicy pamiątkowej, a także złożyć życzenia na ręce druhny Anny Dudy.

 

ploki osp 6

 

Na placu nie zabrakło atrakcji: specjalne występy z okazji 70-lecia płockiej straży przygotował Zespół Folklorystyczny "Płocanki", a także dzieci z Zespołu Szkół w Płokach. Podczas imprezy odbył się również pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowany przez Liceum Ogólnokształcące w Trzebini. Największą atrakcją dla najmłodszych było "Miasteczko Strażackie" przygotowane przez OSP Gdów. Wszystkie dzieci mogły sprawdzić się w gaszeniu pożarów i rozwinięciu lini gaśniczczych, jeżdżąc „do akcji“ specjalnie przygotowanym meleksem na wzór strażackiego wozu.

 

Gwiazdą wieczoru był Wojciech Szumański - młody artysta z naszego powiatu, który porwał do zabawy młodzież, a także starszych uczestników zabawy. Podczas godzinnego występu pod sceną wszyscy dobrze się bawili, na koniec domagając się bisu.

 

Po koncercie zorganizowana została zabawa taneczna - do północy wszyscy mieszkańcy i przybyli goście bawili się do największych muzycznych przebojów.

 

ploki osp 7