Dni Trzebini 2016 już za nami. Dziękujemy za uczestnictwo w wydarzeniach. Już dzisiaj (wtorek 28.06.2016) w TVP3 Katowice o godz. 21.00 pojawi się relacja z Pucharu Polski Strong Man, który miał miejsce w Trzebini 26. czerwca 2016. Zapraszamy także do obejrzenia galerii zdjęć.

operetka mloszowa

 
W przeddzień tegorocznych Dni Trzebini w Zespole Pałacowo-Parkowym w Młoszowej odbyła się plenerowa prezentacja operetki "Noc w Wenecji". Perspektywa obejrzenia w piękny czerwcowy wieczór bajecznie kolorowego przedstawienia  przyciągnęła ponad 1000 osób, z których wiele przyjechało na spektakl spoza Trzebini. Operetkę w wykonaniu artystów Gliwickiego Teatru Muzycznego wystawiono w ramach projektu "Muzyczne opowieści w Małopolsce", który przygotowało Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Trzebini i Regionu przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Udająca się na miejsce publicznośc miała możliwość obejrzeć także rozwieszone na murach prace, które powstały w czasie pleneru malarsko-rzeźbiarskiego w Trzebini.

 

 

W sobotę 25. czerwca miłośnicy sportu kibicowali na boisku "ORLIK" w Krystynowie drużynom, które wystąpiły w VIII TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ SZEŚCIOOSOBOWEJ „MANHATTAN CUP” pod patronatem PZPN, zorganizowanym przez Klub Sportowy Manhattan Trzebinia. W zawodach wzięło udział 8 zespołów piłkarskich, podzielonych na grupy: MAGIC SPORT LIBIĄŻ, BEER TEAM, SALOS JAWORZNO, REUM POLSKA, ELEKTROWNIA ŁAGISZA, JUAGA LUSZOWICE, BEER DRINKERS, MANHATTAN TRZEBINIA. Rozegrały one w sumie 16 meczów (każdy trwał 15 minut). Zwycięzcą Turnieju została ekipa SALOS JAWORZNO, II miejsce zajęła drużyna MANHATTAN TRZEBINIA, a III - BEER DRINKERS z Jaworzna.

 

Ostateczna klasyfikacja:

  1. Salos Jaworzno
  2. Manhattan Trzebinia
  3. Beer Drinkers Jaworzno
  4. Magic Sport Libiąż
  5. Juaga Luszowice
  6. Elektrownia Łagisza Będzin
  7. Beer Team
  8. Reum Polska Sosnowiec 


Puchar Fair Play zdobyła ekipa Magic Sport Libiąż. Królem strzelców został Maciej Byrczek, reprezentujący Beer Drinkers Jaworzno. Sławomir Szczuka z Salos Jaworzno uzyskał tytuł najlepszego bramkarza, a najlepszym zawodnikiem turnieju został Szymon Jędrzejczyk z Manhattanu Trzebinia. Wyróżniono również najstarszego zawodnika uczestniczącego w zawodach, którym okazał się Marek Nietrzebka z zespołu gospodarzy.


Dzięki wsparciu wielu sponsorów i partnerów wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale, puchary i nagrody rzeczowe, a trzy najlepsze ekipy otrzymały również nagrody pieniężne. Zadbano także o poczęstunek dla piłkarzy i kibiców.

 

Skład Manhattanu Trzebinia: Proksa Krzysztof, Stojewski Piotr, Tryfanow Sebastian, Mądry Jarosław, Jędrzejczyk Szymon, Jędrzejczyk Dariusz, Szybalski Piotr, Pieprzyca Jarosław, Klimczak Tomasz, Rolka Dominik, Skrzypkowski Mirosław, Nietrzebka Marek, Papiernik Janusz. Kierownik drużyny: Papiernik Michał.

 

Zobacz relację na stronie Organizatora

 

Manhattan zajął 2 miejsce w Turnieju

Fot. Zawodnicy z MANHATTAN TRZEBINIA. Zdjęcie pochodzi ze strony klubu

 

W sobotnie popołudnie na placu przy ul. Ochronkowej zorganizowano RODZINNE DNI TRZEBINI, gdzie rozłożyło się miasteczko gier i zabaw, a na scenie prezentowali swoje umiejętności najmłodsi trzebińscy artyści. Dzieci uczestniczyły w zajęciach muzycznych i plastycznych, a także różnych formach warsztatów i konkursów. Na ten dzień zaplanowano także turnieje sportowe: turniej szachowy o puchar Starosty Chrzanowskiego, turniej piłkarzyków i tenisa stołowego o Puchar Burmistrza Trzebini oraz zabawy w wiosce rycerskiej "Z biblioteką o rycerzach". Wspólna zabawa zakończyła się ok. godz. 20.00.

 

W niedzielny poranek (26. czerwca) nad akwenem "Balaton" odbyły się IV rodzinne Zawody Wędkarskie, a na placu targowym można było nabyć lub wymienić różne towary oraz produkty, głównie różnego rodzaju ciekawe “starocie”, rzeczy używane lub sprzedawane po niskich cenach na Pchlim Targu, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Wspólna Trzebinia. O godz. 15.00 na placu przy ul. Ochronkowej rozpoczął się  Puchar Polski Strong Man z udziałem najsilniejszego Polaka - Mariusza Pudzianowskiego.

 

 

strong men

 

Zdjęcia poniżej pochodzą z TCK w Trzebini:

strongman 1

 

strongman 2

 

 

Na niedzielny wieczór zaplanowano dwa koncerty: o 19.00 wystąpił Dawid Kwiatkowski, po czym dla publiczności zagrał Poparzeni Kawą Trzy - zespół złożony głównie z dziennikarzy Radia Zet i RMF FM.

 

 koncerty

 

kwiatkowski 1

 

kwiatkowski 2

 

poparzeni 1

 

poparzeni 2

 

Dziękujemy za udział w święcie naszego miasta.

 

Zobacz relację zdjęciową z niedzieli 26.06.2016 r. na stronie TCK w Trzebini