27 sierpnia 2016 roku pod Honorowym Patronatem Burmistrza Trzebini, Ochotnicza Straż Pożarna w Płokach zorganizowała II Turniej im. J.Grylowskiego w piłce siatkowej strażaków OSP Powiatu Chrzanowskiego, a także II Piknik Strażacki w Płokach.

 

Tegoroczna edycja turnieju tym razem została skierowana do strażaków z całego powiatu. Rozgrywki odbyły się na hali sportowej mieszczącej się przy Zespole Szkół Ekonomiczno - Chemicznych w Trzebini. Była to doskonała forma promocji aktywności fizycznej oraz zdrowej rywalizacji pomiędzy jednostkami OSP. Na zakończenie turnieju, zwycięska drużyna rozegrała mecz z reprezentacją Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie.

 

Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

  • I miejsce - OSP Płoki
  • II miejsce - OSP Libiąż
  • III miejsce- OSP Trzebinia

piknik płoki 1

 

Po południu na placu mieszczącym się przy plebanii w Płokach, rozpoczął się II Piknik Strażacki. Na miejsce przybyło wielu mieszkańców z całymi rodzinami. Po uroczystym rozpoczęciu nastąpiło wręczenie pucharów dla zwycięskich drużyn II Turnieju im. Józefa Grylowskiego, którego dokonali: dh Anna Duda - Prezes OSP Płoki, Pan Jarosław Okoczuk - Zastępca Burmistrza Trzebini oraz Pan Janusz Szczęśniak - Starosta Chrzanowski.

 

piknik płoki 2

 

Dla najmłodszych zorganizowane zostały gry, konkursy i animacje, prowadzone przez kadrę nauczycielską z Zespołu Szkół w Płokach, założycieli Stowarzyszenia „Dzieciaki”, a także animatorów z Trzebińskiego Centrum Kultury. Pokaz zumby poprowadziły Panie instrukorki z Fitness by Gosia. Nie zabrakło także strażackiego akcentu w postaci pokazu zorganizowanego przez Komendę PSP w Chrzanowie. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna, podczas której wszyscy uczestnicy pikniku chętnie się bawili.

 

Informacja przesłana przez OSP Płoki.