Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Bolęcinie, aby podkreślić rolę babci i dziadka w ich życiu, w dniu 24.01.2017 r. zaproponował ponadczasową formę zabawy.

 

SP Bolęcin

 

Rozgrywki międzypokoleniowe, czy starcie dwóch drużyn – dziadków i wnuków. Spotkanie było niezwykle intrygujące, zaskakujące i pełne humoru. Odpowiedzi dzieci na temat mody, kuchni, sprzętów użytkowych i języka w czasach młodości babć i dziadków wywołały niejednokrotnie uśmiech, ale także podziw i wzruszenie u zaproszonych gości. Dziadkowie natomiast w tych samych kategoriach wykazali się dużą wiedzą. Żadne z pytań nie pozostało bez odpowiedzi, bowiem każdy był ekspertem w swojej drużynie – taka współpraca sprzyjała integracji i udowodniła, że mimo różnic wiekowych zawsze jest o czym porozmawiać i można się wiele od siebie nawzajem nauczyć. Nie zabrakło też wierszy i życzeń, laurek i słodyczy.

Wspólny śpiew oraz oglądanie bajki „Jacek i Agatka” pozwoliły uczestnikom przenieść się w czasie i „odkurzyć” wspomnienia.

 

Organizator zabawy: Samorząd Uczniowski SP Bolęcin pod kierunkiem nauczycieli pani Beaty Bębenek, pani Krystyny Dębskiej, pani Joanny Jaśko, pani Moniki Kramarczyk.

 

Informację i zdjęcia przekazała Krystyna Dębska