Przedszkole Samorządowe w Gaju kontunuuje udział w ogólnopolskim projekcie „Zdrowo jem dużo wiem”, którego pomysłodawcą jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska.

 

PS nr 6

 

Mimo, iż konkurs skierowany został do starszych dzieci - trzylatki, czterolatki i pięciolatki  z trzebińskiej „szóstki” chętnie wzięły w nim udział. Koordynator programu Maria Jakubowska wyraziła swój zachwyt i podziw za zaangażowanie się w cele i założenia projektu całego przedszkola mimo, iż  pozostali uczestnicy konkursu włączyli tylko po jednym zespole.

 

Komisja konkursu oceniła 650 zespołów, a wśród nich  pięć grup przedszkolaków z Gaja, które zrealizowały jesienny program. Przedszkole otrzymało wysoką notę: 4833,75 punktów w kategorii zerówek i klas pierwszych.

 

ps6gaj15.02

 

„Realizacja projektu  wzbogaciła ofertę edukacyjną przedszkola spójną z podstawą programową  Ministerstwa Edukacji Narodowej, a co najważniejsze” – wyraża swoją opinię dyrektor przedszkola Jadwiga Kiełbas – „wyzwoliła nie tylko u dzieci, ale również u dorosłych potrzebę zmiany dotychczasowego stylu życia na zdrowszy i bardziej aktywny ruchowo. Dziękuję całej społeczności moich przedszkolaków ( rodzicom, dziadkom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi placówki) za udział w planowaniu posiłków, propozycje zabaw na świeżym powietrzu i  tworzenie autorskich scenariuszy zajęć prozdrowotnych. Rozpoczął się etap zimowy, którego tematem przewodnim jest WODA cieszę się, że wspólnie rozpoczęliśmy jego realizację i liczę na dalszą współpracę”. 

 

Informacja przesłana przez PS nr 6.