4.03.2017 r. studenci Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci mieli możliwość posłuchać wykładu informatyka prof. dr hab. Maciej M. Sysło.

 

Sysło 4.03

 

Kiedy dzieci spotykają eksperta – pasjonata swojej dziedziny, który potrafi dzielić się ze słuchaczami swoim entuzjazmem, to na sali wykładowej jest aż gęsto od emocji. Tak było w sobotę, 4 marca, podczas wykładu pt. „Maszyny, roboty i zabawki matematyczno – informatyczne", gdy profesor Maciej M. Sysło znakomity informatyk z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu dzielił się ze studentami Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci swoją wiedzą i doświadczeniem w tym temacie. W czasie półtoragodzinnego spotkania Pan Profesor pokazał – ze swojej imponującej kolekcji - wybrane maszyny do liczenia i zademonstrował, jak się nimi posługiwać. Była też okazja wykonania na papierze prostego algorytmu mnożenia dwóch liczb, dla którego Schickard zbudował pierwszy kalkulator. Zostały także pokazane najnowsze zabawki uczące programowania.

 

To było niezapomniane przeżycie dla studentów Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci, natomiast dla organizatorów spotkania był to zaszczyt i wielka przyjemność.

 

Wykład prof. dr. Hab. Macieja M. Sysło został zorganizowany przez Fundacje Małopolski Uniwersytet dla Dzieci z Trzebini jako część zadania publicznego „Mali Erudyci” przewidzianego do realizacji w okresie 1 marzec – 26 maj 2017 r. które to zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od gminy Trzebinia.

 

 

Informacja przekazana przez Fundację Małopolski Uniwersytet dla Dzieci