Zachęcamy Państwa do zapoznania się z projektem statutu sołectwa i zgłaszania propozycji zmian lub uwag. Opracowywany wzór statutu zawiera m. in. informacje o sołectwie, zakresie działania jego organów oraz zasady wyboru sołtysa i rady sołeckiej.

 

Zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tj. Dz. U. z 2016 poz. 446 z póź. zm.) przedstawiamy do konsultacji z mieszkańcami projekt statutu sołectwa w gminie Trzebinia - celem zapoznania się i zgłaszania propozycji zmian lub uwag. Statut sołectwa określa kompetencje, zadania i zakres działania sołectwa, jak i jego organów oraz sposób wewnętrznego zoorganizowania. Realizując zadania własne sołectwo działa samodzielnie - zgodnie z ustaleniami statutu.

 

Propozycje zmian prosimy o przekazywanie do tut. Urzędu lub na adres poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie od 13.03.2017 r. do 11.04.2017 r.