Chcesz poznać historię inną niż większość? Chcesz porozmawiać z ciekawymi osobowościami? Chcesz spędzić czas trochę inaczej? Żywa Biblioteka zagości tym razem w Trzebini - to właśnie u nas 24 marca w godzinach od 13:00 do 19:00 będziesz mieć okazję do rozmowy z Żywymi Książkami – osobami postrzeganymi stereotypowo i mogącymi doświadczać dyskryminacji.

Grafika z plakatem informacyjnym

 

Dokładnie tak, jak w każdej bibliotece, wybierzesz tytuł, a bibliotekarz zaprowadzi Cię na właściwie miejsce, gdzie będzie czekać na Ciebie Książka. Tym razem zamiast tradycyjnej lektury, będziesz mógł/mogła porozmawiać w cztery oczy, w przyjaznej, pełnej otwartości i życzliwości atmosferze, o doświadczeniach wybranej osoby.

 

Zapraszamy 24 marca 2017 r. do Miejskiej Biblioteki Publicznej (Trzebinia, ul. Narutowicza 10). Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Trzebini.

 

Żywa Biblioteka to międzynarodowy ruch na rzecz praw człowieka i różnorodnego społeczeństwa, który stosuje prostą metodę spotkania i rozmowy do przeciwstawiania się uprzedzeniom i dyskryminacji. Żywa Biblioteka posługuje się językiem i mechanizmami biblioteki, by umożliwić pełne szacunku rozmowy, które mogą pozytywnie wpłynąć na postawy i zachowania ludzi w stosunku do tych osób w naszych społecznościach, które są zagrożone wykluczeniem i marginalizacją ze względu na pochodzenie, kolor skóry, przekonania, orientację seksualną, zawód, religię.

 

Przyjdź, przeczytaj, przekonaj się!

 

Informacja przesłana przez MBP w Trzebini