Mieszkańcy Gminy Trzebinia mogą wyruszyć w świat, na wyprawę Arktyka 2017 Śladami Ginących Lodowców pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Trzebini Adama Adamczyka.

wyprawa Arktyka

Niech wieść o naszej Gminie płynie w świat pod białymi żaglami, poprzez Cieśniny Duńskie, Lofoty, Fiordy, do granicy Arktycznego lodu będziemy promować nasze miasto, razem możemy napisać nowe karty historii do kolejnych pokoleń. Zapraszamy do udziału sympatyków żeglarstwa, mieszkańców Trzebini.

 

arktyka1

Wyprawa
Zgodnie z ideą Fundacji 4 Kontynenty „chcieć znaczy móc”, 29.04.2017 r. z mariny Gdańsk Górki Zachodnie przy ulicy Stogi 20 wyruszymy dwoma jachtami – S/Y Sifu of Avon oraz S/Y Bystrze – na wyprawę zrodzoną z pasji oraz pomysłu pasjonatów żeglarstwa skupionych wokół naszej fundacji. Przez 29 etapów planujemy odwiedzić malownicze zakątki Norwegii, w tym cudowne fiordy oraz wyspy archipelagu Lofotów, aby docelowo dopłynąć do miejsc, gdzie panuje nieco chłodniejszy klimat. Po wspólnym żeglowaniu w norweskim Tromso rozpoczniemy Arktyczną Przygodę.

 

arktyka2


Misja
Jacht S/Y Sifu of Avon wyruszy na Spitsbergen, jacht S/Y Bystrze obierze kurs na Nordkapp. Oba cele są związane z misją, jaką jachty i ich załogi mają wypełnić podczas wyprawy. Ocieplający się klimat sprawił, że lodowce zanikają każdego dnia. Żeglarze mogą dotrzeć do bardziej niedostępnych wód. Postaramy się sprawdzić, jaki jest stan faktyczny, docierając jachtem S/Y Sifu Of Avon do granicy lodu. Bystrze w tym czasie będzie przemierzać fiordy i norweskie Lofoty.


Jachty
S/Y Sifu of Avon to dzielna stalowa jednostka typu Bruce Roberts 44, jest obecnie przygotowywany do rejsu i trwają prace remontowe oraz przygotowawcze. Został wymieniony układ napędowy jachtu oraz przeprowadzony generalny remont silnika. Modernizowane jest także wnętrze, aby polepszyć warunki bytowe załogi podczas rejsu, jak również układ elektryczny jachtu. Instrumenty nawigacyjne zostały przeniesione do nowego stołu nawigacyjnego. Jacht przeszedł pozytywnie badania pomiaru grubości kadłuba i deku.

S/Y Bystrze to jednostka kompozytowa stoczni Jeanneau typu Gin Fizz, na której w roku 2016 odbyła się wyprawa Fundacji 4 Kontynenty wokół Wielkiej Brytanii. Obecnie jednostka posiada całkiem nowy silnik zakupiony przez armatora. Na jachcie trwa praca przy nowym kambuzie, a on sam otrzymał nowe żagle. Wiele udogodnień w wyposażeniu codziennego użytku oraz wyposażeniu nawigacyjnym sprawi, że na wyprawę przygotowany będzie odnowiony i sprawdzony jacht.

 

arktyka3

 

Uczestnicy
Każdy z Was się pewnie zastanawia, jak bardzo trzeba być szalonym, by wyruszyć w taką podróż? Nic bardziej mylnego. Jesteśmy ludźmi czynnymi zawodowo, których łączy pasja do podróży i żeglarstwa. Mamy w sobie wiele pozytywnej energii, którą przekazujemy innym. Uczestnicy naszej wyprawy niejednokrotnie będą stawiać swe pierwsze żeglarskie kroki. Nie wymagamy od nich żadnego doświadczenia, bowiem można zdobyć je podczas rejsu.

 

arktyka4

 

Kapitanowie
Jacht i człowiek to tandem, który pozwala bezpiecznie przeprowadzić nasze załogi z portu do portu.
Starannie przygotowujemy się do wyprawy podnosząc swoje umiejętności. Nasi kapitanowie prowadzili już jachty podczas żeglugi oceanicznej, także na wodach pływowych z dużym ruchem statków. Razem pływaliśmy w trudnych warunkach, mierząc się ze sztormami i niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Wśród naszych kapitanów znajdziemy pasjonatów meteorologii, astronawigacji, nawigacji lub po prostu pasjonatów żeglarstwa (dużym stażem). Każdy z nich jest uzupełnieniem kolejnego. Tak stworzyliśmy profesjonalny zespół, który poprowadzi jachty podczas wyprawy Arktyka 2017 Śladami Ginących Lodowców.

 

Bezpieczeństwo
Nad całością wyprawy Arktyka 2017 Śladami Ginących Lodowców non stop będzie czuwał specjalny zespół brzegowy, który ma za zadanie dostarczać bezpośrednio na jachty komunikaty meteo i inne ostrzeżenia nawigacyjne poprzez telefonię satelitarną Iridium i radio LRC. Zamontowany dwukierunkowy system AIS sprawi, że będzie można na bieżąco śledzić pozycję jachtu na morzu.

 

arktyka5

 

Czy ta wyprawa jest dla Ciebie?
Staraliśmy się udzielić jak najwięcej informacji, aby każdy z Was poczuł smak przygody.
Nie zastanawiaj się, czy i kiedy, ale po prostu sięgnij po swe marzenia, wyrusz z nami, stań się częścią załogi, która obrała kurs na Arktykę. Dołącz – Arktyka 2017 Śladami Ginących Lodowców czeka na Was.
http://4kontynenty.pl/pl

 

Wesprzyj i daj szansę innym
Fundacja 4 Kontynenty
KRS: 0000595255 NIP: 6282265680
Bank PKO BP 8010 2023 8400 0098 0202 0056 01

 

Kontakt

Mariusz Noworól

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.4kontynenty.pl

tel. 696914676