Ponad 100-osobowa grupa młodzieży z miasta partnerskiego Reggello we Włoszech, w towarzystwie nauczycieli i przedstawicieli samorządu: Cristiano Benucci (Burmistrz Miasta Reggello) i Vilmy Natali (pełniącej m.in.funkcję zastępcy Burmistrza Miasta Reggello) w środę 5.04.2017 r. zawitała do Trzebini.

 

sarabanda

 

W trakcie krótkiego pobytu grupa wraz z opiekunami, a także przedstawicielami Urzędu Miasta w Trzebini udała się spacerem na trzebiński Rynek, a następnie do Dworu Zieleniewskich. Tutaj obejrzeli wystawę malarstwa, wystawę prac „Trzebinia na starej fotografii” i dworski park. Następnym punktem wycieczki po Trzebini był spacer wokoło Zalewu Chechło. Piękna pogoda dopisała i Włosi mogli podziwiać uroki naszej miejscowości.

 

Przedstawiciele trzebińskiego samorządu mieli okazję spotkać się z przedstawicielami władz miasta Reggello. Burmistrza Adam Adamczyk i Burmistrz Cristiano Benucci, mogli wymienić się spostrzeżeniami i porozmawiać na temat warunków współpracy na kolejny rok.

 

O godzinie 12.30 w Zespole Szkół w Trzebini, około 50 młodych osób należących do zespołu muzycznego „Sarabanda”, dało koncert na instrumentach muzycznych w SP nr 8. W czasie występu można było posłuchać w wersji akustycznej utworów, które znamy z przebojów radiowych.

 

Szkoda, że pobyt Włochów w Trzebini trwał tak krótko, ponieważ trzebinianie chętnie rozmawiali z młodzieżą włoską i nawiązywali nowe znajomości, a uśmiech z ich twarzy nie znikał. Tego samego dnia grupa pojechała do Oświęcimia zwiedzać Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, a kolejnym punktem na ich trasie był Kraków.

 

Liczymy na kolejne tak miłe odwiedziny.

 

Zdjęcia z archiwum Urzędu.