Początek wiosny to dobry czas na zwrócenie szczególnej uwagi na otaczającą nas przyrodę. Aby zwrócić uwagę na konieczność ochrony środowiska, przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Chmurkowe Opowieści w Trzebini przystąpiły do realizacji projektu grantowego „Razem z Grupą”.

 

dni lasu

 

Kiedy wszystko budzi się do życia, warto pomyśleć o środowisku naturalnym i o tym jak o niego zadbać, by było optymalnym miejscem rozwoju roślin, zwierząt i ludzi.

W ramach projektu grantowego „Razem z Grupą” zostały zorganizowane Dni Lasu, których celem było kształtowanie postaw proekologicznych oraz upowszechnianie wiedzy na temat dbania o otaczające nas środowisko przyrodnicze. Dzieci wzięły udział w warsztatach o tematyce ekologicznej, spotkały się z panią leśnik z Nadleśnictwa Chrzanów, która opowiadała o lesie i jego mieszkańcach, a także zasadziły drzewo w przedszkolnym ogrodzie.

 

Dni Lasu Happening

 

Grupa Słoneczek przygotowała przedstawienie ekologiczne „O czym szumi stary las”, w którym zwrócono uwagę na problem zaśmiecania lasu przez człowieka. Na zakończenie Dni Lasu przedszkolaki wraz z rodzicami wzięły udział w Happeningu Ekologicznym i przemaszerowały ulicami miasta niosąc transparenty z hasłami ekologicznymi, które wspólnie wcześniej przygotowali. Rodzice wraz z dziećmi wzięli także udział w konkursie na hasło promujące ochronę przyrody. Jedno z nich stało się hasłem przewodnim Dni Lasu: „ZIEMIA TO NASZ DOM. SZANUJ JĄ!”.

 

Informacja przekazana przez Przedszkole.