6.04.2017 r. odbyło się podsumowanie XIII Gminnego Konkursu „Najpiękniejsza palma wielkanocna” organizowanego przez Przedszkole Samorządowe nr 3 w Trzebini.

 

konkurs palm


Konkurs na stałe wpisał się już w harmonogram gminnych imprez. Corocznie przystępuje do niego liczna rzesza przedszkolaków. Jury konkursu z roku na rok ma coraz trudniejsze zadanie, ponieważ wszystkie palmy nadsyłane na konkurs wykonywane są zgodnie z lokalna tradycją, mają swoją niepowtarzalna wartość estetyczną oraz sentymentalną, związaną z radością wspólnego wykonywania w gronie rodzinnym lub w przedszkolu.


W tym roku spośród 45 palm nadesłanych z 16 placówek wychowania przedszkolnego z gminy Trzebinia, musiało wybrać kilkanaście najpiękniejszych. Oto wyniki:

Kategoria wiekowa: 6 – latki

I miejsce – Aleksandra Szymiec, ZS-P PS Młoszowa
II miejsce – Zofia Lasek, Niepubliczne Przedszkole „Błękitna Laguna 1”
Liliana Siemek, Oddział Przedszkolny przy SP w Lgocie
Natalia Benderska, Oddział Przedszkolny SP Nr 3

Wyróżnienie – Aleksandra Kłaput, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury
Marika Malczyk, PS Nr 2

Kategoria wiekowa: 5 – latki


I miejsce – Adam Matycz, Publiczne Przedszkole w Czyżówce
II miejsce – Nikola Jakubik, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury
III miejsce – Dominika Kućmierczyk, PS nr 1

Wyróżnienie – Oliwia Juźków, PS Nr 3
Alicja Kafel, ZS-P PS Młoszowa

Kategoria wiekowa: 4 – latki


I miejsce – Bartosz Staroń, Oddział Przedszkolny SP w Lgocie
Weronika Jankowska, PS Nr 4
II miejsce – Jakub Zawora, Oddział Przedszkoln SP Nr 3
Natalia Mędrzyk, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury
III miejsce – Piotr Starzycki, ZS-P PS Młoszowa

Kategoria wiekowa: 3 – latki


I miejsce – Błażej Niewiedział, Oddział Przedszkolny SP w Psarach
II miejsce – Grupa 3-latków „SÓWKI”, PS Nr 1

Grupa  przedszkolna „Maluszki” , PS Nr 4
III miejsce – Grupa 3-4- latków, PS Nr 1
Wyróżnienie – Kalina Nieroda, PS Nr 3

 

k.palm 6

 

Organizatorzy konkursu gratulują i składają serdeczne podziękowania wszystkim Przedszkolakom i ich Rodzicom oraz Nauczycielkom przedszkoli za wykonanie przepięknych, niezwykle kolorowych i zgodnych z nasza lokalna tradycją palm wielkanocnych. Dzięki Państwa postawie zaciekawiania dzieci folklorem i dziedzictwem regionalnym, lokalne zwyczaje i sztuka ludowa przetrwają próbę czasu i nie zginą wśród europejskich i światowych nowości.

Po konkursie w Niedzielę Palmową wszystkie palmy za sprawą ich właścicieli, trafiły do okolicznych kościołów, gdzie zostały poświęcone na pamiątkę wjazdu pana Jezusa do Jerozolimy. Niektóre z nich ponownie zostały docenione nagrodami w kościelnych konkursach.
   

Nagrodzenie wszystkich przedszkolaków biorących udział w konkursie było możliwe dzięki hojności naszych sponsorów, których sercom bliska jest idea podtrzymywania dziedzictwa regionalnego i kultywowania lokalnych tradycji ludowych. Pozdziękowania dla : Zarządu Spółki „Górka-Cement”,  Rady Osiedla Siersza,  B. i J. Kurkom Euro-Sklep w Sierszy, „BIURO-MAX” S.C. A.T.Gumkowscy, pani B. Dębiec oraz panu M.Kokoszka, panu M.Pabisowi- ferma drobiu w Libiążu oraz Radzie Rodziców PS Nr 3 w Trzebini.
    

"Szczególne podziękowania pragniemy złożyć członkom Jury- pani Zofii Nowotarskiej- przewodniczącej Koła Gospodyń z Sierszy oraz pani Wandzie Ponisz, paniom Agacie Juźków, Ewie Dębiec, Barbarze Dębiec oraz Zarządowi OSP w Sierszy za wypożyczanie sali w remizie na uroczystość podsumowania konkursu. Za udział w uroczystości posumowania konkursu dziękujemy wszystkim gościom oraz paniom z Koła Gospodyń w Sierszy" - komentuje Wiesława Dudek - dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 3 w Trzebini- Sierszy.

 


Informacja przekazana przez koordynatorki konkursu M. Biedermann, J. Pokrywka