Kilka dni pozostało na zgłoszenie swojego udziału w II edycji Pływaliady – Amatorskich Zawodach Pływackich, które odbędą się 6 maja na Krytej Pływalni w Trzebini. Poza zawodami indywidualnymi można się będzie zmierzyć także w konkurencjach rodzinnych. Zapisy przyjmowane są tylko do niedzieli 23 kwietnia!

 Plakat imprezy

 

W Pływaliadzie mogą wziąć udział uczniowie urodzeni po 2003 roku, którzy będą rywalizowali ze sobą w poszczególnych kategoriach wiekowych w stylu dowolnym ,grzbietowym i klasycznym na kilku dystansach. Organizatorzy przygotowali także konkurencje dla dorosłych, którzy będą mogli wystartować wspólnie ze swoimi podopiecznymi w ramach startów rodzinnych.

 

- W gminie Trzebinia bardzo mocno stawiamy na rozwój sportu i zdrowego, aktywnego trybu życia. Takie zawody jak Pływaliada pozwalają „zarazić” pasją do sportu od najmłodszych lat. Ważnym akcentem jest także możliwość udziału całych rodzin, bo przecież warto spędzać wspólnie czas w sposób aktywny – podkreśla wiceburmistrz Jarosław Okoczuk, odpowiedzialny m.in. za promocję  i sport w Trzebini.

 

Wśród konkurencji dla rodzin organizator – zarządzający basenem Miejski Zarząd Nieruchomości – przewidział: sztafetę, zabawy na materacu, wyścig w mokrej koszulce, tor przeszkód oraz nurkowanie. MZN podkreśla także, że zawody będą się odbywać pod okiem sędziów, a nad bezpieczeństwem i prawidłowym przebiegiem zmagań będą  czuwać świetnie wyszkoleni ratownicy, pracujący na co dzień na trzebińskiej pływalni.

 

Chcesz wziąć udział w Pływaliadzie? Zapisz się w kasie basenu (ul. Kruczkowskiego 10a) do niedzieli 23 kwietnia 2017 r.

 

Dodatkowe informacje i regulamin na stronie http://basen.mzn-trzebinia.pl/plywaliada/