Dzień Techniki Kolejowej, zorganizowany w sobotę 22.04.2017 r. przez Stowarzyszenie "Stacja Chrzanów" na dworcu w Trzebini przyciągnął tłumy mieszkańców i przyjezdnych. Pomimo chłodu grupy entuzjastów oglądały lokomotywy wyprodukowane przez chrzanowski "Fablok" oraz fascynujące detalami profesjonalne makiety torów kolejowych, prezentowane przez Krakowski Klub Modelarzy Kolejowych.

Przy peronie 1 czekała równiez drezyna rowerowa

 

Chętnych do zwiedzenia wnętrza ustawionych przy peronie 1 trzech lokomotyw było tak wielu, że musieli ustawić się w kolejce. Równie wielu chciało odbyć krótką przejażdżkę drezyną rowerową, zwiedzić kolejową nastawnię TSB, obejrzeć pokaz wkolejania wagonu przy pomocy pojazdu Unimog (skrót od "Universal Motor Gerät", niem. "Pojazd Uniwersalny") i obejrzeć wystawę historyczną kolekcji Stowarzyszenia "Stacja Chrzanów" oraz "160 lat kolei w Chrzanowie".

 

Zaciekawienie budziły również zabytkowe samochody, wystawione w pobliżu peronu 1 przez Stowarzyszenie Chrzanowskie Klasyki" oraz zorganizowane przez Koleje Małopolskie bezpłatne wycieczki do Chrzanowa i z powrotem kolorowym pociągiem "IMPULS".

 

Hitem wśród najmłodszych były wizyty we wnętrzu prawdziwych lokomotyw, gdzie na dodatek można sobie było radośnie potrąbić, a także balony, rozdawane przez pracowników Referatu Promocji Urzędu Miasta w Trzebini oraz przedstawicieli kampanii społecznej "Bezpieczny Przejazd - Szlaban na Ryzyko".

 

Organizatorzy na swojej stronie i profilu FB serdecznie dziękują wszystkim osobom i istytucjom, zaangażowanym w przygotowanie tego sympatycznego wydarzenia.