W piątek 28.04.2017 r. odbyła się ósma edycja „Marszu po Flagę” - impreza organizowana przez PUKS Młoszowa, w której wzięło udział aż 15 drużyn szkolnych: trzy z gimnazjum i 12 ze szkół podstawowych.

 

PUKS Młoszowa

 

Razem było 73 uczestników wraz z opiekunami. W rywalizacji o puchar Starosty zwyciężyła drużyna SP z Bolęcina, kolejne miejsca zajęły szkoły z Psar i Młoszowej. Natomiast puchar Burmistrza Miasta Trzebini zdobyła drużyna Gimnazjum nr 2.

 

-"Fajna impreza!" - taki komentarz można było usłyszeć od uczestników i nie sposób się z nimi nie zgodzić, ponieważ organizatorzy przygotowali tak wiele atrakcji. Na początku test wiedzy o symbolach narodowych i historii Trzebini. Potem marsz w terenie i dwie konkurencje sportowe sprawdzające celność i szybkość naszych zawodników. Był także poczęstunek i oczywiście puchary oraz piękne książkowe nagrody. Zwyczajowo wszyscy uczestnicy otrzymali flagi biało- czerwone, bo naszą ideą od lat jest propagowanie Święta Flagi i kształtowanie postaw patriotycznych i narodowych wśród młodzieży szkolnej. W tym roku impreza miała dodatkowy cel tj. uczczenie 200 lecia nadania praw miejskich naszego miasta.

 

PUKS Młosz4.2017 1 

 

Dobrego humoru i entuzjazmu nie zgasiła nawet kiepska pogoda, która jako jedyna w tym dniu się nie spisała. Dzięki uprzejmości pani Marii Wyrwik dyrektor ZSP w Młoszowej, uczestnicy mogli skorzystać z sali gimnastycznej. Impreza mogła się odbyć dzięki środkom z Gminy Trzebinia w ramach dotacji, Starostwa Powiatowego w Chrzanowie i środkom własnym PUKS- Młoszowa. Nagrody z ramienia Gminy Trzebinia wręczali: pani Ewa Jędrysik- Marczuk z Wydziału Promocjii Współpracy z Zagranicą UM w Trzebini i pan Andrzej Jura członek Zarządu Powiatu Chrzanowskiego.

Do tej pory w organizowanych przez PUKS Młoszowa marszach, uczestnicy otrzymali blisko 600 flag.

 

PUKS Młosz4.2017 2

 

Informacja przesłana przez PUKS Młoszowa.