28.04.2017 r. w SP nr 4 odbył się V Powiatowy Konkurs Piosenki w języku angielskim dla przedszkoli i klas młodszych szkół podstawowych, zorganizowany pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Trzebini. W konkursie wzięło udział 44 uczestników z całego powiatu.

 

powiatowy konkurs piosenki w ang

 

Wydarzenie zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 4 w Trzebini przy współpracy z wydawnictwem Macmillan, Powiatowym Młodzieżowym Domem Kultury w Trzebini oraz Szkołą Językową Study Centre. Zadanie konkursowe polegało na zaśpiewaniu dowolnej piosenki z repertuaru dziecięcego w języku angielskim. Jury  obradowało w składzie: lektor języka angielskiego ze Szkoły Językowej Study Centre, nauczyciel muzyki z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury oraz nauczyciel wychowania przedszkolnego i języka angielskiego. Przy ocenie wzięto pod uwagę nie tylko poprawność językową, ale także ciekawą interpretację oraz dobór repertuaru do wieku dziecka. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze i bez zakłóceń a uczestnicy zaprezentowali się znakomicie.

 

Jury wyłoniło pierwsze, drugie i trzecie miejsce w pierwszej turze dla przedszkolaków a później podczas drugiej tury dla szkół podstawowych. Wszyscy uczestnicy dodatkowo otrzymali dyplomy za udział w Konkursie oraz upominki dzięki temu każde dziecko czuło się wyróżnione i nie wróciło do domu z pustą ręką.

 

SP4ang04 2

 

Wyniki konkursu:

 

Kategoria – Przedszkola:

 

I miejsce – Zuzanna Flis (PS nr 1 Trzebinia)

II miejsce: Lena Jastrzębska (PS nr 11 Chrzanów) oraz Wojciech Budasz (PS nr 1 Trzebinia)

III miejsce – Natalia Korzeniowska (Oddział przedszkolny przy SP nr 3 w Trzebini)

 

Kategoria – Szkoły:

 

I miejsce – Amelia Nowak (SP nr 1 Chrzanów)

II miejsce – duet: Natalia Szyndler-Salgueiro i Liliana Jastrzębska (SP nr 5 Chrzanów)

III miejsce: Maja Ziętarska (SP nr 4 Trzebinia) oraz Bartosz Kaleta (SP w Psarach)

 

Organizatorzy gratulują wszystkim uczestnikom i zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu, w przyszłym roku.

 

Informacja przekazana przez SP nr 4.