W sobotę 6.05.2017 r. na placu przy ulicy Ochronkowej w centrum Trzebini można było obejrzeć zabytkowe oraz nowoczesne modele motorów. Stowarzyszenie Wspólna Trzebinia zorganizowało w II Piknik Motocyklowy.

 

zlot motocykli

 

Na piknik przyjechało ponad stu pasjonatów współczesnych i zabytkowych motocykli z Gminy Trzebinia, a także z innych miejscowości z Małopolski i Śląska. W południe można było zobaczyć przejazd motocyklistów z placu przy ul. Ochronkowej na Osiedle ZWM  przez miasto, ulicami: Krakowską, Młoszowską, Kościuszki i Długą, a następnie do Chrzanowa i z powrotem na plac.

 

Strażacy z OSP Psary i OSP Trzebinia uświetnili wydarzenie pokazem ratownictwa.

Głównym punktem dla zainteresowanych, były konkursy:  na „najładniejszy” i najciekawszy model motoru  w różnych kategoriach, na najgłośniejszy wydech oraz na palenie gumy.

 

Wieczorem można było posłuchać koncertów w wykonaniu lokalnych zespołów rockowych.

Największą jednak atrakcją dla przybyłych mieszkańców była możliwość obejrzenia z bliska tak dużej ilości przeróżnych motocykli, i to zarówno tych współczesnych jak i zabytkowych. Właściciele byli bardzo uprzejmi, każdy mógł usiąść na wybranym motorze, a nawet przejechać się jako pasażer.

 

 

Link do strony Stowarzyszenia

 

Zdjęcia z archiwum Urzędu