Z okazji 200-lecia nadania Trzebini praw miejskich oraz Tygodnia Bibliotek w sobotę 13.05.2017 r. Miejską Biblioteką Publiczną „zawładnęli” poszukiwacze zagubionego dokumentu. W grze wzięło udział 36 osób zgromadzonych w 11 zespołów.

 

gra miejska 2017

 

Każda z 11 drużyn miała do pokonania trasę pełną zagadek, wyzwań i zakodowanych szyfrów, a poruszać trzeba było się w zasadzie po całej Trzebini.

 

Każde miasto w Polsce ma swoją, niepowtarzalną historię, która skrywa wiele ciekawych opowieści, a czasem tajemnic.. Jak się okazało, w wyniku spisku skradziono, dopiero co odnaleziony akt nadania praw miejskich Trzebini. Złodzieje w pośpiechu zostawili jednak szereg poszlak i tropów. Jak wiadomo, odzyskanie dokumentu było kluczowe dla obchodów okrągłej 200-tnej rocznicy nadania praw miastu. Mieszkańcy Trzebini i okolic jak tylko dowiedzieli się o tym zajściu od razu wcielając się w rolę detektywów chętnie włączyli się do poszukiwań!

 

Mogłoby się wydawać, że znalezienie tropu będzie proste, wszak wszystko wskazywało na to, że dokument znajduje się jeszcze na terenie miasta. Okazało się jednak, że aby do niego dotrzeć uczestnicy musieli rozwikłać szereg zagadek, złamać wiele kodów i wypełnić trudne misje by pomóc śledczym w namierzeniu zguby. Niekiedy musieli ścigać się z czasem, innym razem bardzo uważnie i precyzyjnie wykonać zadanie, gdyż najmniejszy błąd mógł spowodować zgubienie tropu.

 

Dzięki ich czujności, zaangażowaniu i współpracy udało się odzyskać tak ważny dla miasta akt i wszyscy mogli spokojnie świętować 200-lecie tego wydarzenia!

 

Start i meta miały miejsce w Bibliotece, a na wszystkich uczestników czekały wspaniałe nagrody.

 

 

Zobacz więcej: Facebook Biblioteki