W sobotę 6.05.2017 r. studenci Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci sprawdzali, czy prawa fizyki naprawdę działają. Doktor Aneta Szczygielska oraz Marcin Łaciak z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przedstawili kilka zasad obowiązujących w fizyce.

 

MUD 5.2017

 

Wykonując proste lecz niezwykle widowiskowe eksperymenty pokazali studentom, w jaki sposób każdego dnia działamy zgodnie z prawami przyrody i w jaki sposób te reguły wykorzystujemy, aby nasze życie stało się prostsze i bardziej przyjemne. Pod koniec wykładu miał miejsce i spontaniczny aplauz młodych studentów, głośne okrzyki dzieci „jeszcze, jeszcze” świadczą o radości jaką może dać obcowanie z nauką oraz o wysokim profesjonalizmie naszych wykładowców.

 

 

Pokaz doświadczeń z fizyki pt. "Działanie praw fizycznych" odbył się w sali Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie.  Został on zorganizowany przez Fundację Małopolski Uniwersytet dla Dzieci z Trzebini jako część zadania publicznego „Mali Erudyci” przewidzianego do realizacji w okresie 1 marzec – 26 maj 2017 r., które to zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od gminy Trzebinia. 

 

Informacja przekazana przez Fundację Małopolski Uniwersytet dla Dzieci