Jachty "Sifu of Avon" i "Bystrze", biorące udział w wyprawie, której zorganizowaniu patronuje m. in. Gmina Trzebinia, opuszczają już Bałtyk i przez Cieśniny Duńskie popłyną na Morze Północne, po czym podążą w kierunku Trondheim. Żeglarze planują następnie przez Lofoty i Fiordy dotrzeć do granicy Arktycznego lodu.

Zdjęcie przedstawia jachty cumujące w porcie

 

O wyprawie, zorganizowanej przez miłośników żeglarstwa, skupionych wokół Fundacji 4 Kontynenty, pisaliśmy już wcześniej  (zobacz artykuł na ten temat), zachęcając Państwa do kibicowania, a może nawet przyłączenia sie do wyprawy, która ma charakter turystyczno-szkoleniowy. Uczestnicy rejsu po dotarciu na Spitsbergen - w zależności od warunków - będą chcieli odwiedzić Polską Stację Polarną na Horsundzie; liczą też, że oprócz pięknych widoków na trasie uda im się spotkać delfiny, wieloryby i orki.

 

Organizatorzy zaplanowali 29 etapów przewidzianej na 162 dni wyprawy "Arktyka 2017 Śladami Ginących Lodowców", w której ogólem weźmie udział ok. 300 uczestników. Projekt zakończy się na pocżątku października tego roku, kiedy jachty powrócą do portu w Gdańsku.

 

Zachęcamy do śledzenia relacji z rejsu na stronie fundacji 4 Kontynenty

 

plakat Arktyka05.2017

 

Informacja przesłana przez Fundację 4 Kontynenty