Trzebińskie Centrum Kultury - Dwór Zieleniewskich oraz trzebiński Chór ECHO, zapraszają 30.05.2017 r. o godz. 18.00 na wyjątkowy koncert muzyczny w wykonaniu kameralnego chóru „RAPSODIA” z Mołdawii.

 

chór mołdawia

 

Chór uznawany za najlepszy zespół chóralny z dalekiej Mołdawii, zaprezentuje ciekawy i różnorodny program, od klasyki chóralnej po utwory rozrywkowe, a nawet gospel czy jazz. O klasie i poziomie artystycznym świadczy fakt, że wielokrotnie był zapraszany do wielu krajów Europy, a nawet Japonii. Był również reprezentantem Mołdawii na Międzynarodowym konkursie Eurowizji w 2008 roku.

 

Chór często koncertuje w Polsce: We wrześniu 2005 roku chór Rapsodia przyjechał na pierwszą w swojej historii trasę koncertową do Polski - wystąpił w Gliwicach na koncercie z cyklu "Lato w mieście" z repertuarem współczesnym oraz w Warszawie w Szkole Lauder Morasha z widowiskiem muzycznym o Jerzym Korczaku. Koncertował też w Zabrzu, Garwolinie, na szczecińskim Festiwalu Muzyki Pasyjnej, na festiwalu i konkursie chóralnym w Hajnówce oraz w innych miastach.

 

W ostatnich latach odbyły się również wyjazdy koncertowe do Czech, Węgier, Serbii i Bułgarii.Chór jest częstym gościem na Międzynarodowych Spotkaniach Chóralnych odbywających się w Kamczii, nad brzegiem Morza Czarnego. Natalia Barabanszczikowa jest dyrektorem artystycznym tego festiwalu.

 

Koncert odbędzie się we wtorek 30 maja o godz. 18.00 w Dworze Zieleniewskich w Trzebini. Wstęp  wolny.