W sobotę 27.05.2017 r. w Trzebini odbył się koncert, którego celem było pozyskanie środków finansowych na leczenie, rehabilitację, zakup sprzętu medycznego do szpitali, hospicjów oraz ośrodków rehabilitacyjnych.

 

koncert kukiz

Finałem Koncertu Charytatywnego był występ Pawła Kukiza z Zespołem

 

Koncert rozpoczął się o godz. 13.00 występem podopiecznych Fundacji im. Br. Alberta z Trzebini, Chrzanowa i Libiąża. Następnie wystąpiły dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej z Płok, z Przedszkola Samorządowego nr 6 im. Jana Pawła II z Gaja, a także z Niepublicznego Przedszkola „Chmurkowe Opowieści” z Trzebini. W następnej kolejności wystąpiła grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej z Czyżówki, wspólnie z młodzieżą z PSLO z Trzebini-Sierszy. Potem odbyła się I tura Aukcji przedmiotów przekazanych przez darczyńców.

 

kukiz27.05.2017 089

 

Drugą część koncertu rozpoczęła I tura Aukcji przedmiotów przekazanych przez darczyńców. Zagrał Zespół „Contra” z Czyżówki, a następnie wystąpili przedstawiciele z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia z Chrzanowa. Po tym występie policjantki z Chrzanowa z Ruchu Drogowego przeprowadziły wśród dzieci Quiz dotyczący bezpieczeństwa na drodze. O godz. 16.00 wystąpił Zespół Rockowy D.O.B.S. z Opola, kolejno na scenę wszedł Piotr Kłeczek z Katarzyną Miarczyńską. Koncert zakończyła swoim występem młodzież z II LO im. K. K. Baczyńskiego z Chrzanowa i Michał Noworyta z Trzebini. Następnie rozpoczęła się II tura Aukcji.

 

kukiz27.05.2017 043

 

Policjantki z Ruchu Drogowego z Chrzanowa znakowały wszystkim chętnym rowery. Firma Eko-Funktion Stawnica udostępniła dwa urządzenia INNOVALK-PRO do rehabilitacji dzieci i dorosłych. Anna Sadło - Zakład Rehabilitacyjny z Chrzanowa badała wady postawy dzieci. Wolontariuszki z Regionalnego Stowarzyszenia Diabetyków z Siedzibą w Chrzanowie  prowadziły badania ciśnienia, poziomu cukru i cholesterolu. Strażacy z OSP Płoki i OSP Myślachowice przeprowadzali pokazy swoich działań. Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka z Trzebini bardzo aktywnie włączyła  się w imprezę, organizując animacje dla dzieci. UKS Akademia Piłkarska 21 zorganizowała mobilne boisko, z którego skorzystało około  150 dzieci. Firma Artyzan Kreatywne Dzieciaki z Trzebini darowała dzieciom drobne upominki. Małgorzata i Wojciech Garlińscy z Firmy Oriflame częstowali świeżymi sokami.  Gospodynie z okolicznych sołectw i z Jankowic przygotowały ciasta, żurek i kapuśniak.

 

kukiz27.05.2017 057

 

Przez cały czas  trwania  koncertu wolontariusze (młodzież z II LO im. K.K.Baczyńskiego z Chrzanowa, Radni Miasta Trzebini -  Paweł  Jasic, Maciej Kozub, Wojciech Hajduk oraz Sekretarz Miasta Trzebini  Anna Kawala) przeprowadzali zbiórkę publiczną do puszek kwestarskich. Zbiórka była zgłoszona do Ministerstwa  Administracji i Cyfryzacji, pod tytułem "Na Rzecz Osób Chorych, Niepełnosprawnych oraz Zakup Sprzętu  Medycznego".

 

Wszyscy uczestnicy Koncertu – wykonawcy, fotograficy, przedsiębiorcy, szkoły, inne instytucje, darczyńcy, prowadzący koncert, aukcje, za swój czas i umiejętności nie otrzymali wynagrodzenia. Należy szczególnie zaznaczyć, że Paweł Kukiz również wystąpił, nie pobierając żadnego honorarium.

 

ZOBACZ relację zdjęciową

Informacja przekazana przez Prezes Zarządu Fundacji „Energetyk” Ewę Mendelę

 

 

PS6 7.05.2017 002 

Przedszkolaki z PS nr 6 na trzebińskiej scenie przedstawiły blok artystyczny „Zróbmy coś dobrego” opracowany przez dyrektor przedszkola. Przedszkole Samorządowe nr 6 w Gaju realizuje własny program wolontariatu pn. „Odkrywam dobro, piękno i prawdę”. Dzieci poznają wartość i znaczenie pojęć: prawda, dobro i piękno. „Ich  zrozumienie pełni nieodzowną rolę w tworzeniu społeczeństwa ludzi światłych, otwartych, życzliwych i nieobojętnych na potrzeby innych” – twierdzi dyrektor Jadwiga Kiełbus. Już od ośmiu lat przedszkole prowadzi Akcję kotylion – Trzebiński Dzień Życzliwości głosząc hasło „Baw się i pomagaj razem z nami”. Aplauz licznej publiczności, ich uznanie okazane gromkimi brawami, krzykiem zachwytu są prawdziwym i wdzięcznym podziękowaniem dla dużych i małych artystów. Występ wzruszył publiczność, przyniósł łzy radości i pozytywne emocje. 

 PS6 7.05.2017 003

 Informacja przesłana przez Przedzszkole Samorządowe nr 6.