W niedzielę 4.06.2017 r. kolejny raz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Trzebini paradowali ulicami Krakowa podczas 17. Parady Smoków, z własnoręcznie wykonanym smokiem „Sfinksem”.

 

parada smoków 2017

 

Dwudniowy Smoczy Piknik Rodzinny na Bulwarach Wiślanych, który co roku towarzyszy Wielkiej Paradzie Smoków, rozpoczął się w sobotę, 3 czerwca 2017 r., o godz. 10.00, a zakończył w niedzielę, 4 czerwca, o godz. 18.00. Przy wielu kolorowych stoiskach wystawców, ustawionych przy Wiśle pod Wawelem, całe rodziny mogły wziąć udział w konkursach, zabawach i zawodach sportowych. Czas umilała odwiedzającym muzyka oraz dwa przechadzające się ścieżkami sympatyczne smoki, którym można było uścisnąć dłoń oraz uwiecznić miłe spotkanie na fotografii.

 

Pomysłodawczyniami i wykonawczyniami figur smoków Trzebińskich są niezwykle uzdolnione, nauczycielki - pasjonatki: Dorota Szydłowska, Karina Łozowska, Karolina Sochacka oraz wspierający SP nr 6 w wielu inicjatywach pan Tomasz Piszczek. Smoki biorą udział w corocznej Paradzie, organizowanej w czerwcu przez Teatr Groteska w Krakowie. Tematyka Parady, wybrana przez teatr, decyduje o charakterze i rodzaju Smoka. W tym roku – 2017, odbyła się już 17. parada, której tematem były Smoki Morza Śródziemnego.

 

„Smok o dumnej nazwie Sfinks Wielki, bardzo spodobał się publiczności dużej i małej, a jego orszak złożony z uczniów naszej szkoły w pięknych egipskich strojach prezentował się imponująco. Zaprezentowaliśmy się w Krakowie bardzo godnie- z królewskim przepychem” -  komentuje pani dyrektor Małgorzata Stryjniak.

 

parada smokow2

 

W pokryciu kosztów budowy Smoków, a także ich przewozu na Parady, wspiera szkołę Pan Burmistrz Miasta Trzebini oraz Rada Rodziców działająca w szkole, a także sponsorzy.

 

Wielkie figury zdobią potem korytarze szkolne i nadają im bajkowego charakteru. Każdy, kto odwiedzi Szkołę Podstawową Nr 6 w Trzebini, napotka je na swojej drodze, a Smoki stały się jej wizytówką.

 

Informacja przekazana przez SP nr 6