Jachty "Sifu of Avon" i "Bystrze", biorące udział w wyprawie, której zorganizowaniu patronuje m. in. Gmina Trzebinia, zakończyły kolejny etap Wyprawy "Arktyka 2017 Śladami Ginących Lodowców": Stavanger - Trondheim, i są już za kołem podbiegunowym.

 

Wzprawa Arktzka

 

Trasa rejsu biegła przez Fiordy Norwegii. Kolejny etap przygody rozpoczął się w Stavanger. Tankowanie paliwem jachtów i w drogę. Przez kolejnych 16 dni załoga odwiedziła trzynaście portów i przebyła w sumie 462,7 mil morskich. Ekipa zjadła też wiele kilogramów świeżych ryb prosto z morza, przeszła wiele kilometrów trekkingiem po górach, podziwiając niesamowite widoki i białe noce. Jachtem SY Bystrze dowodził Chrzanowianin Andrzej Kozieł.

 

Porty odwiedzone na trasie: Stavanger, Haugensund Leirvik, Bergen, Maloy, Volda, Vartdal, Hareid, Alesund, Krsitiansund, Garten, Breksted, Trondheim.

 

Obecnie oba jachty są już za kołem podbiegunowym i trwa przygotowanie do przeprawy na Svalbard i Nordkapp.

 

Arktyka 2017 Śladami Ginących Lodowców - Narvik - miejsce wyjątkowe dla wielu Polaków. SY Bystrze dotarło do Narviku. Zanim załoga wpłynęła do mariny, podeszli do miejsca gdzie na dnie leży ORP Grom. Salut banderą i kilka chwil ciszy na pokładzie. ..
Foto Mariusz Główka

 

arktyka narwik19.06

arktyka narwik19.06.17

 

Zachęcamy do śledzenia relacji z rejsu na stronie fundacji 4 Kontynenty

Prasa ogólnopolska http://zagle.se.pl/wydarzenia/trwa-wyprawa-arktyka-2017

Obejrzyj przygotowania, etap I

 

Informacja przesłana przez Fundację 4 Kontynenty