Gmina Trzebinia w środę 14.06.2017 r. podsumowała realizację konkursu pod hasłem „Zakręcony na pomaganie”, który był adresowany do uczniów trzebińskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

 

zakrecony na pomaganie

 

Celem organizowanego od kilku lat konkursu jest upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. W każdej szkole realizowane są różne projekty mające na celu wspomaganie biednych i chorych, współpracę z organizacjami pożytku publicznego, pomoc dzieciom mającym trudności z nauką, pomoc w organizacji imprez kulturalnych i sportowych. Ale nie wszyscy uczniowie w takim samym stopniu angażują się w realizację tych projektów. My pokazujemy tych najlepszych, na których zawsze można liczyć, którzy mają w sobie samodyscyplinę i chęć, by wygospodarować trochę czasu, aby stać się kimś, kto nie boi się pomagać.

 

W kategorii szkół gimnazjalnych jury przyznało I miejsce Justynie Jamrozik uczennicy Gimnazjum Nr 1 w Trzebini. Dwa równorzędne II miejsca przypadły Kindze Matysik oraz Natalii Kijak z Gimnazjum Nr 2 w Trzebini. III miejsce przyznano Karolinie Nowak, uczennicy Gimnazjum Nr 1 w Trzebini.

 

zakrecony na pomaganie2017

 

W kategorii szkół podstawowych jury przyznało I miejsce Julii Dudzie uczennicy Szkoły Podstawowej nr 4 w Trzebini, II miejsce Zuzannie Stawarz uczennicy Szkoły Podstawowej w Dulowej.

 

Nagrody laureatkom konkursu wręczył Zastępca Burmistrza Trzebini Jarosław Okoczuk.

 

Zdjęcia z archiwum urzędu.