Burmistrz Miasta Trzebini Adam Adamczyk i Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak zaprosili mieszkańców na cykl imprez plenerowych i koncertów pod wspólną nazwą 200-LECIE TRZEBINI ŚWIĘTEM POWIATU CHRZANOWSKIEGO W RAMACH XXIII DNI TRZEBINI i V DNI POWIATU CHRZANOWSKIEGO.

 

opera 2017

 

Świętowanie rozpoczęliśmy w piątek 23.06.2017 r. operą "Straszny Dwór" wystawianą przez Operę Krakowską w plenerze, w tym roku w ogrodach klasztornych przy Bazylice Mniejszej w Trzebini.

 

opera2017

 

W sobotę 24.06.2017 r.  odbyły się imprezy o charakterze rodzinnym, którym towarzyszył Park Rozrywki i stoiska gastronomiczne oraz handlowe. Na scenie zaprezentowały się zespoły artystyczne oraz wystąpiły dzieci ze szkół i przedszkoli z terenu Gminy Trzebinia. Na zakończenie dnia odbył się koncert zespołu „Baciary”.

 

baciary2017fot. M.Mazurek

 

W niedzielę od godziny 14-tej na placu przy Ochronkowej, w ramach Pikniku Historycznego, przez kilka godzin można było brać udział w życiu dawnej, XVII w. Polski. Postawiona została staropolska zagroda, w której stacjonowała husaria prezentująca swoje umiejętności jeździeckie i rozgrywały się scenki z życia szlachty. Na scenie wystąpili laureaci Festiwalu SIXART oraz zespoły muzyczne „Eder” i „Kurtyna”. Wspaniałym zakończeniem  XXIII Dni Trzebini był koncert zespołu „Golec uORKIESTRA”.

 

golce2017

 

Dziękujemy za uczestnictwo w wydarzeniach. Zapraszamy do obejrzenia relacji.

XXIII DNI TRZEBINI - Opera Straszny Dwór (23.06.2017 r.)

XXIII DNI TRZEBINI - Baciary (24.06.2017 r.)

XXIII DNI TRZEBINI - Golec uOrkiestra (25.06.2017 r.)