Zachęcamy do przeczytania relacji z "Zielonego Przedszkola" w Jarosławcu. Społeczność trzebińskegoi przedszkola, zarówno rodzice jak i nauczyciele, dostrzegają potrzebę edukacji prozdrowotnej dzieci i pod takim hasłem przebiegał program tegorocznego wypoczynku.

 

zielone przedszkole

 

Zielone przedszkole jest atrakcyjną formą służącą integracji działań wychowawców i rodziców, w inicjowaniu wspólnych zabaw i sytuacji edukacyjnych. Celem których, jest pogłębienie wiedzy na temat profilaktyki zdrowotnej, podniesienie umiejętności dbania o zdrowie własne oraz wykorzystanie zdobytej wiedzy dla zapewnienia wszechstronnego rozwoju dziecka. Zajęcia ruchowe jak i dydaktyczne na zielonym przedszkolu odbywały się na świeżym powietrzu, na plaży bądź w ogrodach jordanowskich.

 

ziel przedszk2

 

Dzieci odwiedziły Dolinę Charlotty, a w niej foki i lemury, które najbardziej cieszyły ich oczy. Odbyły podróż do Krainy Bajek. Udały się z wizytą do egzotycznych papug i motyli. Spotkaniom i zabawą towarzyszył zawsze śmiech i radość. Ponadto sama możliwość wspólnego spędzania czasu wolnego z rodziną w dobie dyktatu multimedializacji życia rodzinnego wymaga odpowiedniego wsparcia merytorycznego rodziców, a zabawy z nauczycielami przedszkola temu odpowiednio się przysłużyły.

 

„Promowanie zdrowego stylu życia, dzielenie się dobrymi praktykami to działania konieczne dla utrzymania, wspierania bądź poprawy zdrowia” – twierdzi dyrektor przedszkola w Gaju Jadwiga Kiełbus, która już po raz dziewiąty poprowadziła zielone przedszkole w Jarosławcu.

 

ziel przedszk3

 

Dwutygodniowy pobyt przedszkolaków z rodzicami i dziadkami nad polskim morzem, umożliwił rozwijanie sprawności ruchowej w kontakcie ze środowiskiem naturalnym i zdobycie umiejętności dbania o zdrowie własne i środowisko, w którym żyjemy. Życzliwa atmosfera, przeżycie radości ze wspólnej zabawy z babcią, czy z mamą to cele, które zrealizowało zielone przedszkole dzięki prowadzeniu treningów aerobowych, zabaw, gier, wycieczek i pląsów. Udział w zajęciach ułatwił przekazywanie dzieciom i dorosłym wiedzy na temat profilaktyki zdrowotnej, a organizowanie ich pozwoliło dziadkom i  rodzicom stać się autentycznymi współorganizatorami - partnerami przedszkola w promowaniu zdowego stylu życia. Aktywnie spędzony wypoczynek jest na pewno dobrym przykładem, zarówno dla dzieci jak i ich opiekunów, spędzania wolnego czasu. Potrafi dać radości wszystkim uczestnikom wakacyjnych zabaw.

 

Informacja oprzesłana przez PS w Gaju