W sobotę 15.07.2017 r. w Bolęcinie, Grupa Kolędnicza „Herody” uroczyście zakończyła swoją 15 letnią działalność, w czasie której zdobyli wiele statuetek, wyróżnień i dyplomów.

 

Herody

 

Zastępca Burmistrza Miasta Trzebini Jarosław Okoczuk podziękował  za 15 letnią pracę twórcza i aktywne zaangażowanie w upowszechnianie kultury i lokalnej tradycji Grupie Kolędniczej „Herody” z Bolęcina w skład, której  wchodzili panowie: Franciszek Barnaś, Leszek Buch, Ireneusz Budzowski, Kazimierz Cudak, Andrzej Chmielowski, Fryderyk Giermek, Fryderyk Gąsior, Andrzej Hudzik, Jan Kuchta, Marian Kuśmirek, Witold Kargul, Stanisław Kowalski, Robert Kocot, Sylwester Ładocha, Stanisław Pałka, Stanisław Sambor, Janusz Siejka, Stanisław Śliwa, Jerzy Warzecha, Bogdan Wawrzyńczak.

 

-„Dziękuję Panom za trud i wysiłek włożony w zachowanie kultury i tradycji naszej „małej ojczyzny”, za bezinteresowną działalność społeczną w środowisku wiejskim, za wkład wnoszony w promocję gminy Trzebinia” dodał Zastępca Burmistrza Jarosław Okoczuk. Życzę zdrowia i wszelkiej pomyślności, dumy ze swoich dokonań na rzecz lokalnej społeczności, które mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń.

Występy Grupy Kolędniczej „Herody” uwieńczone zostały wieloma sukcesami artystycznymi, nagrodami i wyróżnieniami. Widowiska kolędnicze, które mieszkańcy Trzebini i okolic mieli przyjemność oglądać, dostarczyły wiele niezapomnianych doznań artystycznych i sprawiły dużo radości.

 

       

Przypomnijmy, że Herody to ludowe przedstawienia bożonarodzeniowe, podobne do jasełek, jednak treść przedstawienia opiera się głównie na fragmencie Ewangelii, opisującym rzeź niewiniątek i śmierć króla Heroda Wielkiego.

 

Zdjęcia z archiwum Urzędu