Przedsiębiorczość w Trzebini rozwija się w bardzo szybkim tempie. Aż 28 firm z terenu gminy otrzymało tytuł Geparda Biznesu 2016, a gmina Trzebinia została wyróżniona w 10. edycji konkursu Samorząd Przyjazny Firmom.

 

samorząd przykazny firmom

 

Najnowszy ranking dynamicznych firm powstał po przeanalizowaniu wartości rynkowej przedsiębiorstw od marca 2014 r. do marca 2016 r. Na podstawie uzyskanych wyników sporządzono ranking 94 gmin, które mają ponadprzeciętną liczbę dynamicznych firm z tytułem Geparda Biznesu. Wśród tych gmin znalazła się Trzebinia.

 

- Dla władz miasta to bardzo prestiżowy tytuł. Dzięki stworzeniu dobrych warunków do rozwoju gospodarczego, budowie stref aktywności gospodarczej czy działalności inkubatora przedsiębiorczości, przyciągamy nowych inwestorów, powstają miejsca pracy, zwiększa się zamożność całej gminy. Do tego partnerskie podejście do przedsiębiorców i słuchanie ich pomysłów oraz postulatów. Cieszę się, że po raz kolejny zostało to docenione – mówi Jarosław Okoczuk, zastępca burmistrza Trzebini.

 

Ranking najlepiej rozwijających się firm i samorządów przyjaznych dla przedsiębiorców prowadzi od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu. W kwietniu 2017 r. zostały zbadane wyniki finansowe 40 tysięcy polskich przedsiębiorstw. Instytut wskazał 28 firm z siedzibą w Trzebini, których wartość rynkowa  na przestrzeni dwóch lat wzrosła o ponad 10 %. Ten dynamiczny rozwój zapewnił firmom tytuł Geparda Biznesu 2016 oraz przyczynił się do uhonorowania Trzebini tytułem: Samorząd Przyjazny Firmom 2016.

 

- Lokalni przedsiębiorcy są siłą naszego regionu, dlatego wspólnie dbamy o ich interesy i razem wspieramy wszelkie inicjatywy gospodarcze - mówi Sylwia Markiewicz, prezes Chrzanowskiej Izby Gospodarczej zrzeszającej firmy działające na terenie powiatu chrzanowskiego. – Jako przedsiębiorcy wiemy, że zawsze możemy liczyć na wsparcie i dialog ze strony władz gminy, co jest szczególnie ważne przy planowanym rozwoju naszych przedsiębiorstw. W Trzebini jesteśmy traktowani jak partnerzy, stąd też w pełni zasłużone dla gminy wyróżnienie – dodaje.

 

Zestawienie 28 firm z Trzebini o ponadprzeciętnej dynamice wzrostu, posiadających tytuł Geparda Biznesu 2016 - ZOBACZ