Burmistrz Miasta Trzebini oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki serdecznie zapraszają na Narodowe Czytanie Wesela Wyspiańskiego, które odbędzie się w sobotę 2.09.2017 r. w godzinach od 10:00 do 12:00 w MBP w Trzebini.

 

MBP

 

„Sto siedemnaście lat temu w podkrakowskich Bronowicach odbyło się wesele, które odmieniło obraz polskiej literatury. Na kanwie tamtego wydarzenia wybitny dramaturg, poeta i malarz Stanisław Wyspiański stworzył swój arcydramat – barwną, niezwykle żywą opowieść o Polsce i Polakach, o naszych sukcesach, ale też o niewykorzystanych szansach czy zaniedbaniach” – to fragment listu Prezydenta RP tłumaczący wybór Wesela Stanisława Wyspiańskiego na wspólną lekturę podczas Narodowego Czytania w roku bieżącym.

narodowe czytanie

W związku z tym ogólnopolskim wydarzeniem Burmistrz Miasta Trzebini oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki serdecznie zapraszają na Narodowe Czytanie Wesela Wyspiańskiego, które odbędzie się 2 września 2017 roku w godzinach od 10:00 do 12:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Trzebini. W programie wiele atrakcji oraz tradycyjnie już wspólne odczytywanie tekstu utworu. Serdecznie zapraszamy Wszystkich mieszkańców Trzebini i okolic!