Tegoroczna impreza, zoraganizowana w ramach jubileuszu 200-lecia nadania Trzebini praw miejskich, przyciągnęła do Dworu Zieleniewskich nie tylko miłośników klimatów retro, starych samochodów i amatorów sernika, lecz także osoby, które przybyły specjalnie na rewelacyjny koncert Jacka Wójcickiego oraz licznie spacerujące po parku rodziny.

Zdjęcie przedstawia finalistów konkursu na strój retro

 

Muzyczny klimat imprezy od początku wytworzył bardzo dobry występ Boba Jazz Band - jednego z najpopularniejszych w Polsce zespołów jazzu tradycyjnego, grającego muzykę jazzową wzbogaconą o elementy rozrywkowe. Z ustawionej na tyłach Dworu sceny zagrali dla mieszkańców Trzebini utwory jazzu nowoorleańskiego oraz przeboje kina i standardy epoki swingu, muzyki rozrywkowej i tanecznej.

 

Zgromadzonych gości powitali prowadzący, wcielający się na ten wieczór w postaci: hrabiego Mariana Zieleniewskiego, jego żony Pauli oraz trójki ich dzieci. Zapowiadali ze sceny kolejne punkty programu i zapraszali do udziału w atrakcjach przygotowanych dla gości, między innymi: obejrzenia przyjazdu starych samochodów, pokazów iluzji Pawła Szretera, wystawy fotochromów Pawła Rzący, pokazu jazdy na bicyklach oraz atrakcjach dla najmłodszych uczestników niedzielnej zabawy. Zachęcali również do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszy strój retro, w turnieju szachowym oraz w rozrywkach w stylu Las Vegas.

 

Na scenie wystąpił budzący sympatię zespół Ali i Babki, zrzeszający seniorów z UTW w Chrzanowie, po czym przed trzebińską publicznością wystąpił charyzmatyczny Jacek Wójcicki - wszechstronnie uzdolniony śpiewak, powszechnie lubiany za aktorski temperament i poczucie humoru. Zaprezentował nie tylko świetnie zaaranżowane przedwojenne piosenki, jak "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "Zimny drań" czy "Ach śpij kochanie" ale też bardziej nastrojowe utwory, jak "Meszuge", "Serce" czy zaśpiewany na bis  znany utwór włoskiego śpiewaka Andrea Bocelli "Con te Partiro". W jednym z utworów towarzyszyli mu aktorzy z trzebińskiej "Grupy Misterium", którzy w dalszej części wieczoru wystąpili na scenie, zachęcając zgromadzonych do wspólnego śpiewania.

 

Jednym z miłych akcentów spotkania było krótkie wystąpienie Zastępcy Burmistrza Miasta Trzebini Jarosława Okoczuka oraz pani Jeannette Merklin, radnej Rady Miasta Ishøj, z okazji jubileuszu 25-lecia wspólpracy Gminy Trzebinia z duńską gminą Ishøj - przedstawiciele tamtejszego samorządu odwiedzili Trzebinię i w czasie pikniku mieli okazję spotkać się z mieszkańcami naszej gminy. Jubileuszowy tort, przygotowany specjalnie na to spotkanie, został do ostatniego okruszka ze smakiem zjedzony przez uczestników imprezy.

 

Jednym z ostatnich punktów programu było wręczenie nagród i wyróżnień dla zwycięzców konkursu na najciekawszy strój retro, najlepszego gracza w turnieju szachowym oraz "gracza z Las Vegas", jednak sama impreza nie toczyła się tylko na scenie, lecz wszędzie, gdzie stały rozstawione kolorowe stoiska - wśród animacji dla dzieci, fotościanki retro, studia fryzur i urody, wystawy przedwojennych strojów, narzędzi domowych, broni i pamiątek górniczych oraz miejsca, gdzie fascynaci obserwowali powstawanie fotografii koloidalnych.

 

Zapraszamy ponownie za rok i zachęcamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z imprezy:

 

 

Zobacz także galerię na stronie Trzebińskiego Centrum Kultury