W najbliższą niedzielę 3.09.20117 r. Chrzanolandia zaprasza na... "Ziemniaczysko pod Lipowcem". Organizatorzy zapowiadają mnóstwo atrakcji, m.in. strefę dla milusińskich i inaugurację projektu "Pociąg do Małopolski". Gminę Trzebinia będą reprezentować panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Bolęcina, Karniowic, Młoszowej, Psar i Sierszy.

 

partnerstwo na jurze

Chyba żaden uczestnik Ziemniaczyska nie wyobraża sobie tego wydarzenia bez pysznego jedzenia i pięknych dekoracji, przygotowanych przez Panie z KGW. Każde z 24 Kół, obecnych na ziemniaczysku, wybrało sobie miesiąc i zaprojektowało stoisko, które nawiązuje do obrzędu, obchodzonego w danym miesiącu.

 

Na dużej scenie ok godziny 17.15 zostanie rozstrzygnięty konkurs pt. "Kartka z Kalendarza"- każde z kół biorących udział w imprezie wykonało własnoręcznie kalendarz. Niezwykle prace i będące świadectwem ogromnego talentu, będzie można podziwiać przy dużej scenie.

 

ziemniaczysko 2017

 

Podziwiajmy nasze Panie, bo to one spajają naszą społeczność i ukazują bogactwo i dziedzictwo kulturowe naszego powiatu oraz podtrzymują i kultywują regionalne tradycje.

 

Drogie Panie, z niecierpliwością czekamy na was i wasze stoiska!

Do zobaczenia!!!

 

 http://www.partnerstwonajurze.pl/