W sobotę 16.09.2017 r. na placu przy ul Ochronkowej rozłożyło się Miasteczko Lekkoatletyczne, którego uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swych sił w biegach, skokach i rzutach - przy asyście i gorącym dopingu znanych sportowców: Kamili Lićwinko, Roberta Maćkowiaka i Dariusza Bednarskiego.

Miasteczko Lekkoatletyczne 2017

 

Pomimo chłodnego dnia impreza sportowa przyciągnęła zainteresowanie sporej grupy młodych sportowców, którzy po solidnej rozgrzewce wzięli udział w poszczególnych konkurencjach, grach i zabawach oraz zawodach w skoku wzwyż „Skacz po medal z Kamilą” o puchar Burmistrza Jarosława Okoczuka.

 

Impreza z udziałem znanych sportowców, takich jak pani Kamila Lićwinko, która jest świetna w skoku wzwyż i reprezentowała Polskę w Rio de Janeiro, a w tym roku zdobyła 3. miejsce na mistrzostwach świata w Londynie, to jest dla nas duże wydarzenie, a dla dzieciaków niesamowita przygoda. Z kolei Robert Maćkowiak, wielokrotny mistrz Polski w sprincie i zawodnik biorący udział w biegach sztafetowych, to dla nich doskonały przykład, jak daleko może sportowca zaprowadzić systematyczna praca nad sobą i treningi – podkreśla Zastępca Burmistrza Miasta Trzebini Jarosław Okoczuk, który w czasie imprezy też zdecydował się spróbować swoich sił w skoku wzwyż - Prawdziwą przyjemnością było też dla mnie spotkanie z Dariuszem Bednarskim, który imponuje doskonałą kondycją i osiągnięciami: ma 63 lata i od 12 lat jest Mistrzem Polski w skokach wzwyż w kategorii masters. Wielokrotnie brał też udział w Mistrzostwach Świata i Europy i za każdym razem wracał z medalem. W 2010 roku w Kanadzie zdobył Mistrzostwo Świata, a ubiegłym roku zdobył we Włoszech mistrzostwo Europy!

 

Dużym zainteresowaniem cieszyła się też możliwość skoków na trampolinie bungee i fotobudka, zorganizowana przez VEOLIA Chrzanów, w której wszyscy robili sobie pamiątkowe zdjęcia, a czasem także... selfie z robienia zdjęć w fotobudce.