Gmina Trzebinia wydała trzy nowe ulotki, zawierające materiały o Puszczy Dulowskiej, wybranych szlakach turystycznych oraz projekcie „Dulowa. Zaginiona wioska”.

 

ulotki Dulowa

 

Ulotki formatu A4 wydano w łącznym nakładzie 3000 sztuk (3 wzory po 1000 sztuk). Materiały te będą dostępne w punkcie informacyjnym, znajdującym się w Domu Kultury „Sokół” w Trzebini, będą też wydawane zainteresowanym podczas imprez organizowanych na terenie Gminy Trzebinia jako publikacja promocyjna.

 

W ulotce pn. „Spotkanie z dziką przyrodą – Puszcza Dulowska”, zachęcamy do korzystania z możliwości relaksu w otoczeniu pięknego lasu, bogatego w różne gatunki ciekawych roślin i zwierząt. Wizyta w puszczy to dobra propozycja na spacer lub urządzenie wycieczki rowerem z całą rodziną. Stąd także często rozpoczynają swoje wędrówki amatorzy spacerów w stylu nordic walking czy też biegacze. Ze względu na obecność interesujących licznych zwierząt i owadów, stanowisk różnych roślin oraz żeremi bobrów, polecamy Puszczę Dulowską jako miejsce szczególnie ciekawe dla amatorów fotografii.

 

W broszurze pn. „Miejsca z charakterem, Dulowa- zaginiona wioska” można znaleźć informacje dotyczące ciekawego projektu Fundacji BIS Kraków - Miejscowości Tematyczne w Małopolsce, w którym wzięła udział Dulowa. Projekt promuje – na bazie wybranego tematu – miejsca o szczególnym klimacie. Dla Dulowej tematem przewodnim stała się „zaginiona wioska”, nawiązująca do nie istniejącej już miejscowości Łaziska oraz dawnych i zaginionych już dziś zawodów, zwyczajów i smaków. Na funkcjonującym w Dulowej „Kamiennym Szlaku Zaginionych Zawodów” zainteresowani mogą poznać zawody, których nie ma już od lat: drwala, zielarki, prządki, skryby, koniuszego czy nosiwody, wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach i questach, sprawdzić się w tworzeniu wyrobów inspirowanych naturą, a także spróbować lokalnej kuchni i tradycyjnych potraw.

 

Więcej o tej miejscowości:

http://dulowa.miejscazcharakterem.pl/

 

Trzecia ulotka, dotycząca wybranych szlaków turystycznych w Gminie Trzebinia, zawiera mapkę z zaznaczonymi szlakami: czerwonym (wokół gminy 49,1 km) oraz niebieskim z Trzebini do Rudna (o długości 24 km).